Zaproszenie na debatę środowiskową o ochronie rynku książki

Zaproszenie na debatę środowiskową o ochronie rynku książki

Zaproszenie na debatę środowiskową o ochronie rynku książki

Udostępnij

Zapraszamy  na spotkanie  branżowe w dniu 28 września  w godzinach  14 – 16. Celem spotkania jest wypracowanie decyzji o dalszym procedowaniu projektu naprawy rynku książki w kontekście wyników konsultacji projektu Ustawy o ochronie rynku książki (Uoork). Kierujemy je do wydawców, księgarzy, dystrybutorów książek oraz organizacji środowiskowych

  Aby informacja o spotkaniu dotarła do wszystkich podmiotów branży będziemy ją kilkukrotnie wysyłać pocztą  elektroniczną, publikować na wszystkich kanałach informacyjnych Izby oraz w mediach branżowych.

Mamy pełną świadomość zawiłości problematyki związanej z niedoskonałym funkcjonowaniem rynku książki i potrzebą jego uporządkowania. W poczuciu odpowiedzialności za przyszłość rynku książki kontynuujemy poszukiwania  dobrych rozwiązań. Przyjęcie projektu  Uoork  po zmianach wynikających z konsultacji  stworzyłoby naszym zdaniem potrzebny, potężny impuls rozwoju tego rynku. 

W ramach konsultacji branżowej, którą prowadziliśmy od 19 kwietnia do 18 maja br. otrzymaliśmy od przedstawicieli  branży 41 pisemnych stanowisk. Większość postulatów zostało  uwzględnionych. Zmodyfikowany tekst projektu Uoork prześlemy Państwu do 31 sierpnia.
    
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wnikliwe uwagi.

Planowany przebieg spotkania:

 1. Mapa istniejących problemów rynku książki. Prezentacja PIK.
  2. Szczegółowe przedstawienie wyników konsultacji środowiskowej i przedstawienie nowej wersji projektu Uoork. Aspekty ekonomiczno-społeczne oraz prawne.
  3. Dyskusja nad nowym projektem Uoork oraz dalszymi działaniami.
  4. Podsumowanie, zakończenie obrad.

  Spotkanie poprowadzi prezes Polskiej Izby Książki Sonia Draga.

  Miejsce spotkania:

  Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Polna 7 a, 00-625 Warszawa, Duża Sala Konferencyjna.
  Spotkanie odbędzie się w trybie hybrydowym względnie wyłącznie online. Ze względu na obostrzenia liczba uczestników w stacjonarnych obradach ograniczona jest do 70, w tym osób niezaszczepionych może być tylko 20. Kolejność zgłoszeń zadecyduje o uczestnictwie stacjonarnym. Przy zgłoszeniu należy dostarczyć pisemne oświadczenie o zaszczepieniu przeciw COVID-19 ( w załączeniu formularz oświadczenia).
  Udział w trybie online jest nieograniczony.

  Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres biuro@pik.org.pl- przy udziale stacjonarnym wraz z oświadczeniem o szczepieniu do 17  września w celu otrzymania zaproszenia , względnie kodu dostępu - przy udziale online.

W imieniu Rady Polskiej Izby Książki
Sonia Draga
Prezes PIK


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się