Zaproszenie na międzynarodowy panel -  cykl Miasta Książki: Warszawa-Frankfurt

Zaproszenie na międzynarodowy panel - cykl Miasta Książki: Warszawa-Frankfurt

Zaproszenie na międzynarodowy panel - cykl Miasta Książki: Warszawa-Frankfurt

Udostępnij

Serdecznie zapraszam w imieniu Organizatorów do udziału w kolejnym panelu cyklu Miasta Książki: Warszawa-Frankfurt. To już czwarte spotkanie ekspertów i praktyków rynków książki Polski i Niemiec. Tym razem rozmawiać będziemy o tym, czy i jak organizacje branżowe wydawców i księgarzy mogą wpłynąć na kształtowanie warunków prowadzenia działalności na rynkach książki.

 Dlaczego szczególnie dziś współpraca podmiotów gospodarczych zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej jest niezbędna.

Udział w spotkaniu tłumaczonym symultanicznie  umożliwia  wysyłanie pytań, uczestniczenie w dyskusji. Rozmówcami będą Jessica Saenger , Włodek Albin i Peter Kraus vom Cleff. Informacje o panelistach – w zaproszeniu.  

Lobbing w czasach globalizacji rynków książki Znaczenie międzynarodowych i krajowych organizacji wydawców i księgarzy dla rozwoju rynku książki


Rejestracja uczestników na platformie ZOOM: https://sababady.zoom.us/webinar/register/WN_QhSawoO0SsqkXB-GWI1fAw Wydarzenie można oglądać na żywo: w języku polskim na: facebook.com/goetheinstitut.warszawa w języku niemieckim na: youtube.com/goetheinstitutpolen

Światowa branża księgarska musi zmierzyć się z konsekwencjami cyfryzacji, która w coraz większym stopniu eliminuje dotychczasowe modele biznesowe. Dlatego niezwykle ważna jest analiza zachodzących zmian, zrozumienie trendów i dostosowanie się do nowych realiów. Zapewnienie optymalnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej na terenie globalizującego się rynku książki i mediów jest jednym z podstawowych wyzwań stojących dziś przed sektorem wydawniczoksięgarskim, zwłaszcza gdy naprzeciwko stoją interesy zmonopolizowanych firm cyfrowych. Zaproszeni goście przedstawią, w jaki sposób należy prowadzić organizacje branżowe i rozwijać współpracę na poziomie krajowym i europejskim, aby zagwarantować pozytywny rozwój rynków książki w przyszłości.

Prelegenci:

Peter Kraus vom Cleff, Dyrektor handlowy Rowohlt Verlag GmbH, Hamburg, prezes Federation of European Publishers
Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska, członek Rady Polskiej Izby Książki

Prowadzenie: Jessica Sänger, dyrektorka działu spraw europejskich i międzynarodowych Börsenverein des Deutschen Buchhandels

Przy okazji zachęcam do obejrzenia poprzednich spotkań wybitnych specjalistów z Polski i Niemiec na kanale PIK-u na YouTube (hasło Miasta Książki).
Tematy spotkań: o ustawie o książce, o rynkach audiowizualnych, o przyszłości targów książki.


Spotkanie odbędzie się 23 lutego br. o godz. 15:00.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się