Zaproszenie na spotkanie wokół książki "Pomiędzy powstaniem a emigracją"

Zaproszenie na spotkanie wokół książki "Pomiędzy powstaniem a emigracją"

Zaproszenie na spotkanie wokół książki "Pomiędzy powstaniem a emigracją"

Udostępnij

Wydawnictwo Literackie i Muzeum Narodowe w Warszawie zapraszają na spotkanie wokół książki "Pomiędzy powstaniem a emigracją: Podgórski szkicownik Piotra Michałowskiego z roku 1832", które odbędzie się 15 maja o godz. 18.30 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego przy Al. Jerozolimskich 3.

 

Pomiędzy powstaniem a emigracją: Podgórski szkicownik Piotra Michałowskiego z roku 1832 to pierwsze wydanie nigdy dotąd niepublikowanego szkicownika Piotra Michałowskiego – najwybitniejszego malarza polskiego romantyzmu. W spotkaniu wezmą udział wybitni znawcy jego artystycznych dokonań: Elżbieta Wichrowska oraz Jan K. Ostrowski, odpowiadający za opracowanie merytoryczne publikacji, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Spotkanie poprowadzi Stanisław Ledóchowski.

Goście dyskutować będą o nadzwyczajnej oryginalności szkicownika, określanego mianem „dziennika intymnego”.  Dzieło Michałowskiego w sposób nowoczesny prezentuje psychologiczną głębię i niezwykłe komplikacje sytuacji życiowej artysty rzuconego w wir zawieruchy dziejowej. Szkicownik ukazuje bowiem, jak malarz przerodził się z błyskotliwego rysownika salonowego w artystę nadzwyczaj poważnie podchodzącego do swego powołania, aby z czasem stać się najwybitniejszym malarzem polskiego romantyzmu.

Czas: środa, 15 maja, godz. 18:30

Miejsce: Gmach Główny Muzeum Narodowego w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się