Jedność - Wakacje z książkami
Premiera: "Zwykli ludzie. 101. Rezerwowy Batalion Policji" i "Ostateczne rozwiązanie" w Polsce

Premiera: "Zwykli ludzie. 101. Rezerwowy Batalion Policji" i "Ostateczne rozwiązanie" w Polsce

Zdumiewająca i ważna książka - Premiera: "Zwykli ludzie. 101. Rezerwowy Batalion Policji" i "Ostateczne rozwiązanie" w Polsce

Udostępnij

27 sierpnia do księgarń trafi nowe wydanie najbardziej znanej książki Christophera R. Browninga – Zwykli ludzie. 101. Rezerwowy Batalion Policji i „ostateczne rozwiązaniew Polsce.

Książka historyka to szokujący obraz działań i zbrodni wykonanych przez „zwykłych” Niemców, powołanych do służby wojskowej w jednostce policyjnej. Rezerwowy Batalion Policji odpowiedzialny był za masowe łapani, deportacje do obozów i egzekucje, w których życie straciły tysiące istnień...

Co sprawiło, że przeciętni policjanci z Hamburga przeistoczyli się w bestie?

 Opinie o książce:

„Zdumiewająca i ważna książka”(„Chicago Tribune”)

Zwykli ludzie to prawdziwa historia niemieckiego 101. Rezerwowego Batalionu Policji, którego członkowie odpowiadali za prowadzone w 1942 roku na terenie okupowanej Polski łapanki, deportacje do obozów i masowe egzekucje Żydów.

Książka Browninga to wstrząsające studium okoliczności, uwarunkowań politycznych i mechanizmów psychologicznych, które sprawiły, że grupa przeciętnych hamburskich policjantów w średnim wieku, na co dzień przykładnych mężów i ojców, przeistoczyła się stopniowo – z nielicznymi tylko wyjątkami - w bezwzględnych masowych morderców.

 Kilka słów o autorze:

Christopher R. Browning to profesor historii University of North Carolina. Jest współautorem wielotomowego opracowania dziejów Holocaustu wydanego przez Instytut Yad Vashem w Izraelu. Polski czytelnik zna inne jego książki poświęcone Holocaustowi: Pamięć przetrwania i Geneza „ostatecznego rozwiązania”.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się