Zespół Targów Książki we Frankfurcie żegna Monikę Lipską

Zespół Targów Książki we Frankfurcie żegna Monikę Lipską

Zespół Targów Książki we Frankfurcie żegna Monikę Lipską

Udostępnij

Jak informowała Biblioteka Analiz, 6 stycznia, w wieku 44 lat, zmarła Monika Lipska. W niemieckim serwisie branżowym Börsenblatt, należącym do Börsenverein des Deutschen Buchhandels, 17 stycznia zamieszczono  wspomnienie Moniki.

“Monika Lipska przyczyniła się do sukcesu BIZ Warschau (Centrum Informacji o Książce Niemieckiej), którym kierowała w latach 2004-2005. W tym czasie bez wysiłku budowała mosty między niemieckimi i polskimi wydawcami” – napisano.

Jak podkreślono, podczas Roku Niemiecko-Polskiego 2005/2006 przygotowała spotkanie wydawców “Co nas łączy, co nas dzieli – 60 lat polsko-niemieckiej historii w książce”. Spotkaniu towarzyszyła konferencja i wystawa, których zwieńczeniem był udany gościnny występ Niemiec na Warszawskich Targach Książki w 2006 roku.

Monika Lipska pracowała później w Goethe-Institut w Warszawie, Duńskim Instytucie Kultury, w Bibliotece Narodowej w Warszawie, a ostatnio w Murator Expo. Nadzorowała m.in. Warszawskie Targi Książki, organizatorów bardzo wspierała nawet w czasie swojej długiej i ciężkiej choroby.

“Wielu poznało Monikę jako osobę powściągliwą, ale zawsze zorientowaną na cel. Nigdy nie grała na pierwszym planie. Jej pomysłowość w tworzeniu formatów wydarzeń i asertywność w ich realizacji, dar nawiązywania kontaktów z ludźmi, w połączeniu z talentem organizacyjnym i zaangażowaniem w sprawy branży wydawniczej były nie do pobicia. Jej uśmiech i psotny humor pozostaną w pamięci” – napisali “koledzy z Targów Książki we Frankfurcie”.

A Vladka Kupska tak wspomina Monikę Lipskę: “Byłaś promienna i silna jak gwiazda i wolna i nieskrępowana jak chmura.  (…) Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Monička”.

 
Autor: ET, fot. Vladka Kupska

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się