Ogólnopolska Izba Księgarń
Zgłoszenia do Nagrody im. Jana Długosza

Zgłoszenia do Nagrody im. Jana Długosza

Zgłoszenia do Nagrody im. Jana Długosza

Udostępnij

Rozpoczęto przyjmowanie zgłoszeń do konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza, której celem jest popularyzacja i nagradzanie dzieł wnoszących istotny wkład w rozwój nauki i kultury.

Laureat Nagrody otrzyma nagrodę pieniężną oraz statuetkę dłuta śp. prof. Bronisława Chromego. Organizatorem Konkursu są Targi w Krakowie Sp. z o.o. Strategicznym celem inicjatywy jest wzrost czytelnictwa w Polsce, jak również popularyzacja książki naukowej z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Do Konkursu mogą przystąpić wszystkie wydawnictwa, które w 2018 r. wydały publikacje z dziedziny szeroko pojętej humanistyki. Utwór musi być napisany w języku polskim, przez polskiego autora. Do konkursu każde wydawnictwo może zgłosić najwyżej 3 tytuły. Spośród zgłoszonych przez wydawnictwa publikacji Jury konkursu wybiera 10 nominowanych pozycji, które ubiegają się o nagrodę główną. Nagroda główna, 30 000 zł oraz statuetka dłuta śp. prof. Bronisława Chromego, zostanie przyznana pierwszego dnia 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, 24 października, podczas gali finałowej.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 31 maja 2019 r.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się