Zmarł Clive Cussler, autor popularnych powieści sensacyjno-przygodowych

Zmarł Clive Cussler, autor popularnych powieści sensacyjno-przygodowych

Zmarł Clive Cussler, autor popularnych powieści sensacyjno-przygodowych

Udostępnij

W wieku 88 lat zmarł amerykański pisarz Clive Cussler, autor popularnych powieści sensacyjno-przygodowych, a także podróżnik i poszukiwacz zatopionych wraków.  O śmierci pisarza poinformowała w środę jego żona, Janet Horvath.

"Z ciężkim sercem chcę podzielić się tą smutną wiadomością, że mój mąż, Clive, zmarł w poniedziałek (...) Życie z nim było wielkim przywilejem i zaszczytem" - napisała na Facebooku Janet Horvath.

Popularność Cussler zdobył już na początku lat 70. W 1973 roku wydał pierwszą powieść z jego najsłynniejszym bohaterem, Dirkiem Pittem. Książki Cusslera przetłumaczono na 60 języków i wydano w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce. Szacuje się, że na całym świecie sprzedano ponad 130 mln egzemplarzy jego powieści. W sumie napisał ich ponad 80.

Najbardziej znane to: "Wydobyć Titanica", "Cyklop", "Afera śródziemnomorska", "Złoto Inków", "Wir Pacyfiku", "Sahara". M.in. ta ostatnia książka została przeniesiona na ekran, a główne role zagrali w tym filmie Penelope Cruz i Matthew McConaughey.

Clive Cussler był także podróżnikiem, kolekcjonerem sportowych samochodów, marynistą i znakomitym płetwonurkiem. Wraz z grupą ekspertów odnalazł ponad 60 wraków mających znaczenie historyczne.

[źródło: PAP]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się