Zmarł Kazimierz Leki, założyciel Księgarni Ekonomicznej przy ul. Grójeckiej 67 w Warszawie.

Zmarł Kazimierz Leki, założyciel Księgarni Ekonomicznej przy ul. Grójeckiej 67 w Warszawie.

Zmarł Kazimierz Leki, założyciel Księgarni Ekonomicznej przy ul. Grójeckiej 67 w Warszawie. Miał 75 lat.

Udostępnij

Jaka jest recepta na sukces w księgarstwie? – To trudne pytanie. Myślę, że w każdej działalności najważniejsza jest rzetelność, solidność, punktualność, wywiązywanie się ze zobowiązań. Gdy postępuje się według tych zasad, można też wymagać ich realizacji od kontrahentów. Ważne by samemu dawać dobry przykład. Poza tym nie można zapominać o właściwym nadzorze w firmie i odpowiednim ułożeniu stosunków międzyludzkich. Potrzebne jest też trochę intuicji i szczęścia – taka jest moja recepta” – mówił Kazimierz Leki w wywiadzie dla “Biblioteki Analiz”.

Kazimierz Leki trafił na rynek księgarski przez przypadek. W latach 70. ukończył studia magisterskie na wydziale zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, w tym czasie pełnił także zawodową służbę wojskową. W 1992 roku został przyjęty do pracy w charakterze kierownika właśnie organizującej się księgarni. Była to Księgarnia Bankowa, zlokalizowana w Alei Solidarności. Tam poznał rynek księgarski i mechanizmy jego funkcjonowania, szczególnie zaś zyskał wiedzę w zakresie dystrybucji książki naukowej. Po dwóch latach stosunki między właścicielami księgarni zaczęły się psuć. W tym czasie władze dzielnicy Ochota ogłosiły konkurs na wynajem lokalu przy ulicy Grójeckiej 67. – Pomyślałem, że może być to szansa na start z własnym biznesem. Tym bardziej, że do podjęcia takiego kroku namawiali mnie poznani wcześniej wydawcy i hurtownicy – wspominał. Księgarnia Ekonomiczna rozpoczęła działalność na przełomie sierpnia i września 1994 roku.

“Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 13 sierpnia odszedł od nas Wspaniały Człowiek i Szef, założyciel i wieloletni prezes Księgarni Pan Kazimierz Leki.

Msza święta pogrzebowa będzie odprawiona 23 sierpnia (poniedziałek) o godzinie 11 w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej (Warszawa ul.Popularna 46), po czym odprowadzimy Zmarłego do grobu na cmentarz W-wa Włochy przy ul. na Krańcu 1. W tym dniu Księgarnia będzie NIECZYNNA” – poinformowali pracownicy księgarni.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się