Peter Mayle

Peter Mayle

Zmarł Peter Mayle

Udostępnij

W czwartek 18 stycznia zmarł Peter Mayle (ur. 14 czerwca 1939 w Brighton, zm. 18 stycznia 2018 w Vaugines) – brytyjski pisarz, autor serii książek o Prowansji.

W wieku 21 lat przeniósł się do Nowego Jorku i podjął pracę w agencji reklamowej. Przez 15 lat pracował w różnych agencjach w USA i Europie, m in. u Davida Ogilvy'ego.
 W 1975 zerwał z reklamą, ponieważ postanowił zająć się pisaniem książek edukacyjnych. Nie był debiutantem. Pierwsza książka Petera Mayle'a "Where I Come from", w której autor objaśnia dzieciom tzw. fakty życia, wyszła w roku 1973 i dotąd cieszy się niesłabnącym powodzeniem W 1989 opublikował Rok w Prowansji (A Year in Provence), a następnie kolejne książki, których akcja rozgrywa się w południowej Francji. Powieści Petera Mayle’a zostały przetłumaczone na ponad 20 języków, a popularny pisarz publikował w wielu czasopismach. W 2002 odznaczony Legią Honorową. W 2006 sfilmowano Dobry rok. Do końca życia mieszkał w Prowansji.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się