Znajdźmy wspólny język” – Noc Bibliotek

Znajdźmy wspólny język” – Noc Bibliotek

Znajdźmy wspólny język” – Noc Bibliotek już jutro!

Udostępnij

Piąta edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 5 października pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. 

W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia - niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Organizatorzy mają nadzieję, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni. 

Odsłoną specjalną akcji jest w tym roku „Nocny Marek” poświęcony życiu i twórczości Marka Hłaski w 85 rocznicę urodzin i 50 rocznicę śmierci pisarza. 

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w 100 rocznicę urodzin tego wybitnego pisarza i publicysty emigracyjnego. Dlatego na tegoroczną Noc Bibliotek przygotowano grę do zrealizowania w przestrzeni biblioteki, która popularyzuje dzieło Herlinga: nocbibliotek.org/herling

Akcja Noc Bibliotek zainicjowana została w 2015 roku. Biorą w niej udział biblioteki publiczne, szkolne, pedagogiczne, wyższych uczelni, przedszkolne, parafialne, klasztorne, muzealne, szpitalne, więzienne, instytutów naukowych i instytucji, a także wszelkie inne miejsca, w których można skorzystać z księgozbioru i poczytać na miejscu / pożyczyć do domu książki. Od najstarszych książnic, po szafy z książkami w remizach strażackich.

Mapę bibliotek z planami lokalnych wydarzeń znaleźć można tutaj: nocbibliotek.org/mapa


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się