Ogólnopolska Izba Księgarń
31. edycja konkursu, Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY,

31. edycja konkursu, Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY,

Znamy wyniki konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY

Udostępnij

31. edycja konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY przyniosła wiele radości i zaskoczeń, z których pierwszym była mniejsza liczba nominacji niż dotąd. Otrzymaliśmy dzięki temu skondensowaną listę 20 najlepszych współczesnych rodzimych książek podzieloną na nagrodzonych, wyróżnionych i nominowanych. Dodatkowo jurorzy stworzyli listę „BIS”, która cieszy niczym najbardziej trafiony prezent gwiazdkowy.

Uroczysta gala, która odbyła się 12 grudnia 2018 r. w XXXI Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Tynieckiej 40a w Warszawie, jak co roku umożliwiła spotkanie wielu osobom związanym ze środowiskiem literatury i książki dla dzieci i młodzieży. Było więc mnóstwo gratulacji i uścisków dłoni, inspirujące rozmowy, podsumowania minionych miesięcy i śmiałe plany na przyszłość.

Oficjalną część transmitowaliśmy na żywi na naszym kanale YouTube, relację można obejrzeć tutaj: https://youtu.be/BdzwAIQK2b0

Poznajcie laureatów!

 

Tytuł “Książka Roku 2018” w kategorii książka obrazkowa otrzymuje Beneficio Krzysztofa Gawronkiewicza, Wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy.

 

 Tytuł “Książka Roku 2018” w kategorii ilustracje i koncepcja graficzna otrzymuje Wszystko widzę jako sztukę w opracowaniu graficznym Roberta Czajki, Wydawnictwo Wytwórnia.

 

 

Tytuł “Książka Roku 2018” w kategorii literackiej za książkę dla dzieci otrzymuje Jaki znak Twój? Wierszyki na dalsze sto lat niepodległości Michała Rusinka, Wydawnictwo Znak Emotikon.

 

Tytuł “Książka Roku 2018” w kategorii literackiej za książkę dla młodzieży otrzymuje Jak ziarnka piasku Joanny Jagiełło, Wydawnictwo Nasza Księgarnia.