Zwolnienia w mediach. Agora, Burda i RASP redukują zespoły dziennikarskie

Zwolnienia w mediach. Agora, Burda i RASP redukują zespoły dziennikarskie

Zwolnienia w mediach. Agora, Burda i RASP redukują zespoły dziennikarskie

Udostępnij

Agora, Burda Media Polska i Ringier Axel Springer Polska zapowiedziały w piątek likwidację tytułów i zwolnienia pracowników. Pracę straci około 250 osób.

Agora

W Agorze zwolnionych ma zostać 84 pracowników, czyli 5,9 proc. wszystkich zatrudnionych. „Spółka przeprowadzi te zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających” – podkreślono.

Zwolnienia grupowe Agora uzasadnia dążeniem do podniesienia efektywności procesów funkcjonujących w spółce oraz redukcji kosztów działalności. „Z uwagi na czynniki ekonomiczno-finansowe tj. kryzys gospodarczy wywołany przez konflikt w Ukrainie, skutkujący m.in. wzrostem cen papieru oraz z uwagi na niekorzystne prognozy dotyczące rozwoju gospodarki w najbliższych kwartałach wymagane są zmiany struktury organizacyjnej spółki” – podano.

Burda Media Polska

Zarząd Burda Media Polska poinformował natomiast o zamknięciu drukowanych magazynów z segmentów: poradniki, ogród, kulinaria, crafting, true stories (np. „Claudia” czy „Dobre Rady”) oraz „Party” i „Sielskie Życie”. Powodem jest koncentracja wydawcy na produktach digitalowych z segmentu luxury & lifestyle i dalszym rozwoju w Polsce przede wszystkim internetowego portfolio w tym obszarze.

Jak podano w komunikacie, zmiany wiążą się z redukcjami zatrudnienia, a zarząd spółki „pozostaje w dialogu z przedstawicielami pracowników”.

Ringier Axel Springer Polska

Z kolei organizacje związkowe działające w Ringier Axel Springer Polska zawarły z władzami firmy porozumienie dotyczące zwolnień grupowych. „Ochrona miejsc pracy jest naszym priorytetem i trudno było nam przyjąć decyzję o planowanych zwolnieniach. Zdecydowaliśmy się jednak przystąpić do rozmów, by uzgodnić jak najlepsze dla pracowników warunki” – tłumaczą związkowcy.

Zwolnienia mają objąć 8 proc. zatrudnionych na etacie, czyli około 120 osób, głownie z redakcji zamykanych serwisów VOD.pl i Literia.pl oraz tygodnika „Auto Świat”, którego ostatnie papierowe wydanie ukaże się pod koniec grudnia.

Pracownicy zwalniani za porozumieniem stron otrzymają odprawy w wysokościach trzy-, pięcio-, siedmio- lub ośmiomiesięcznego wynagrodzenia w zależności od stażu pracy, odpowiednio: do dwóch lat, od dwóch do ośmiu lat, od ośmiu do dwunastu lat i powyżej 12 lat. Zostaną też objęci pomocą psychologiczną, doradczą i prawną.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się