PIK-owy Laur, edycja 2017

PIK-owy Laur, edycja 2017

10. edycja konkursu PIK-owy Laur

Udostępnij

Uprzejmie informujemy, że Polska Izba Książki wystartowała z 10. edycją branżowego  konkursu PIK-owy Laur.

Nagrodą niezmiennie od 12 już lat wyróżniamy dziennikarzy, którzy prezentują literaturę, czytelnictwo oraz wiedzę o książce i czytaniu w sposób rzetelny, ciekawy i innowacyjny, dbając, by tematy dotyczące życia literackiego były obecne w mediach. Rozpatrywane są publikacje z prasy, programy radiowe, telewizyjne, portale internetowe oraz akcje społeczne, które w nietuzinkowy sposób wpływają na wzrost zainteresowania dobrem kultury, jakim są książki.

Tę różnorodność odzwierciedlają trzy kategorie, w których przyznajemy nagrody: „Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach drukowanych”„Najciekawsza prezentacja książki i czytania w mediach audiowizualnych” i "Najciekawsza prezentacja książki i promocja czytania w internecie".

W ramach konkursu przewidziana jest ponadto Nagroda Specjalna, jako wyróżnienie za szczególną działalność na rzecz promocji czytelnictwa. Spośród zebranych kandydatur wyłanianych jest po trzech nominowanych w każdej kategorii, którzy podawani są do publicznej wiadomości. Zgłoszenia konkursowe oceni Jury składające się z osobistości i ekspertów świata kultury i nauki, którzy spośród nominowanych wybierają po jednym laureacie w każdej kategorii. Zwieńczeniem konkursu będzie gala wręczenia nagród, która zyskała miano jednego z ważniejszych wydarzeń kulturalnych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

Informacje o rozpoczęciu 10.edycji konkursu PIK-owy Laur dostępne są: tutaj.

Do pobrania:

10. edycja konkursu PIK-owy Laur - ogłoszenie startu

Regulamin konkursu

O konkursie

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się