Ogólnopolska Izba Księgarń
 Nagroda Literacka Unii Europejskiej

Nagroda Literacka Unii Europejskiej

10 lat Nagrody Literackiej Unii Europejskiej - jubileuszowy konkurs

Udostępnij

W tym roku z okazji 10 lecia Nagrody Literackiej Unii Europejskiej organizatorzy ogłaszają wyjątkowy konkurs!  Do konkursu zaproszeni są wszyscy dotychczasowi laureaci Nagrody Literackiej Unii Europejskiej  (EUPL). Organizator zaprasza do nadsyłania przez nagrodzonych autorów tekstów o tematyce europejskiej. Celem tegorocznej edycji konkursu jest uczczenie jubileuszu istnienia Nagrody oraz europejskiej literatury.

Tegoroczny konkurs jest otwarty wyłącznie dla byłych zwycięzców Nagrody Literackiej Unii Europejskiej (EUPL), ze wszystkich krajów  uczestniczących w EUPL.

Rok 2018 to Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego. Tegoroczną Nagrodę Literacką Unii Europejskiej  otrzyma najlepszy tekst, którego treść odniesie się do szeroko rozumianego europejskiego dziedzictwa kulturowego.

Jubileuszowy konkurs Nagrody Literackiej Unii Europejskiej  (EUPL) będzie oceniany przez profesjonalne jury i opinię publiczną. Profesjonalne jury będzie składać się z wybranych osobistości ze świata sztuki i literatury, które zostaną przedstawione wkrótce.

Pytania można kierować do p. Sophii Karner, asystentki EUPL:  info@euprizeliterature.eu.

Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie Organizatora konkursu oraz na stronie www Polskiej Izby Książki oraz Facebook-u PIK.

Termin nadsyłania zgłoszeń: piątek, 23 lutego 2018 roku.

W tym roku organizatorzy Nagrody Literackiej Unii Europejskiej zapraszają również czytelników do oddawania głosów na zgłoszone w jubileuszowym konkursie teksty. Głosowanie odbędzie się w trybie online. O szczegółach głosowania poinformujemy wkrótce. Będą one również dostępne na stronie: http://www.euprizeliterature.eu/. Spośród głosujących wyłonieni zostaną zwycięzcy!

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się