11. Międzynarodowy Dzień Tłumacza w CSW Zamek Ujazdowski

11. Międzynarodowy Dzień Tłumacza w CSW Zamek Ujazdowski

11. Międzynarodowy Dzień Tłumacza w CSW Zamek Ujazdowski

Udostępnij

EUNIC Warszawa – Stowarzyszenie Instytutów Kultury Państw Unii Europejskiej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury zapraszają 11. Międzynarodowy Dzień Tłumacza  - sobota 28 września 2019, godz. 12.00 – 20.30. 

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, budynek Laboratorium, ul. Jazdów 2.

Pojedynek tłumaczy, widowisko słowno-muzyczne o tłumaczach sprzed wieków, projekcja krótkich filmów o wybitnych tłumaczach i tłumaczkach, dyskusje przy okrągłych stołach z tłumaczkami, redaktorkami, wydawcami, językoznawcami i pisarzami to tylko część wydarzeń przygotowanych przez organizatorów na ten szczególny dzień, który jest nie tylko świętem przekładu, ale i okazją do uczczenia 10-lecia Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury.

Do udziału w nich organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych językiem, literaturą i przekładem: tłumaczki, tłumaczy, pisarki i pisarzy, studentki, uczniów szkół średnich, redaktorki i wydawców, krytyków literackich, blogerki i blogerów, a także – a może przede wszystkim – czytelniczki, czytelników i miłosniczki, miłośników książek.

Międzynarodowy Dzień Tłumacza jest współorganizowany przez Austriackie Forum Kultury w Warszawie, British Council, Czeskie Centrum, Duński Instytut Kultury, Goethe-Institut, Instytut Cervantesa w Warszawie, Instytut Francuski w Polsce, Litewskie Centrum przy Ambasadzie Republiki Litewskiej, Rumuński Instytut Kultury, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie, Włoski Instytut Kultury oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Partnerem wydarzenia jest Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się