Jedność - Wakacje z książkami
Premiera tomu wierszy Adama Zagajewskiego „Prawdziwe życie”

Premiera tomu wierszy Adama Zagajewskiego „Prawdziwe życie”

Premiera tomu wierszy Adama Zagajewskiego „Prawdziwe życie”

Udostępnij

Już 26 września o godzinie 19.00 w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha odbędzie się premiera najnowszego tomu Adama Zagajewskiego "Prawdziwe życie", wydanego nakładem Wydawnictwa a5. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Janowska.

Nowe wiersze Adama Zagajewskiego składają się na tom wyjątkowy.

 

Wzrok poety jest skierowany w przeszłość, ale ton łagodnej melancholii, do którego zdążył nas przyzwyczaić, przełamuje się tu nastrojem niepokoju. Utracone dzieciństwo i młodość; życie, które przepadło lub zostało unicestwione nie tyle przez czas, ile przez kosmiczne katastrofy – to motywy przewodnie. Nadchodzi kres czasów, mówi poeta, i nic nie można na to poradzić. Ratunkiem jest pamięć – zarówno przywołanie dni szczęścia i umiaru, jak i pamięć zbrodni i zła. Należy uważnie patrzeć, zapamiętywać piękno i okrucieństwo świata skazanego na zagładę, to przesłanie dla nas, żyjących „sto lat od zakończenia/pierwszej wojny”. „Prawdziwe życie” otwiera wiersz będący szkicem do portretu rodziców; ich przyjazne i uważne spojrzenie zdaje się towarzyszyć poecie przez całe życie, szczególnie intensywnie w chwilach refleksji nad własnymi wyborami i wartością twórczości. Bo zbiór ten jest próbą podsumowania, scalenia i nazwania doświadczenia istnienia. To piękna i znacząca książka – czytamy na stronie wydawnictwa.

Najnowszy tom poetycki Adama Zagajewskiego objęty jest patronatem Krakowa – Miasta Literatury UNESCO.

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się