12 polskich miast zadeklarowało przystąpienie do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

12 polskich miast zadeklarowało przystąpienie do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

12 polskich miast zadeklarowało przystąpienie do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Udostępnij

Bydgoszcz, Katowice, Lublin i Rzeszów znalazły się wśród 12 polskich miast, które zadeklarowały przystąpienie do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 – podało w czwartek Ministerstwo Kultury i Dziedzicstwa Narodowego na swojej stronie. Jak dodano, selekcja finałowa zaplanowana jest wstępnie na połowę 2024 roku.

„12 miast z całego kraju zadeklarowało przystąpienie do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Kolejnym krokiem jest przesłanie najpóźniej do 15 września wniosków aplikacyjnych, które będą rozpatrywane przez niezależnych ekspertów. Selekcja finałowa zaplanowana jest wstępnie na połowę 2024 roku” – napisano na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miasta, które złożyły deklaracje o przystąpieniu do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029 to: Bielsko–Biała, Bydgoszcz, Jastrzębie–Zdrój, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Lublin, Opole, Płock, Pszczyna, Rzeszów i Toruń.

„Złożone przez powyższe miasta wnioski aplikacyjne będą następnie oceniane przez panel niezależnych ekspertów, który składa się z 10 osób wyznaczonych przez Parlament Europejski, Radę UE, Komisję Europejską i Komitet Regionów, a także dwóch specjalistów wyznaczonych przez MKiDN” – wskazano na stronie.

Jak dodano, w ostatniej dekadzie października nastąpi spotkanie preselekcyjne, podczas którego odbędzie się przesłuchanie przedstawicieli miast kandydujących. Panel ekspertów uzgodni krótką listę miast wybranych do etapu selekcji finałowej, zaplanowanej wstępnie na połowę 2024 roku. 

źródło: PAP

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się