Wydawnictwo Jedność
Program dotacyjny, "Niepodległa"

Program dotacyjny, "Niepodległa"

13 milionów na lokalne i regionalne obchody stulecia odzyskania niepodległości

Udostępnij

Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło 22 maja 2018 roku wyniki naboru w Programie Dotacyjnym „Niepodległa”. Na tegoroczne działania przyznano łącznie 13 milionów złotych, które zasilą 218 projektów w całej Polsce.

W zakończonym naborze rywalizowało łącznie ponad 2500 projektów, których organizatorzy chcieli uczcić stulecie odzyskania niepodległości. Łącznie wnioskowano o kwotę przekraczającą 120 mln zł.

- Tak olbrzymie zaangażowanie Polaków w przygotowania uroczystości stulecia odzyskania niepodległości wymagało podjęcia działań umożliwiających zwiększenie kwoty przeznaczonej na dofinansowania, tak aby jak najwięcej instytucji mogło skorzystać ze środków przeznaczonych na obchody – tłumaczy Jan Kowalski, dyrektor Biura Programu „Niepodległa”. – Dlatego wspólnie z Pełnomocnikiem Rządu ds. Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości – Ministrem Jarosławem Sellinem złożyliśmy wniosek o zwiększenie kwoty przeznaczonej na program dotacyjny „Niepodległa”. Dzięki temu, zamiast pierwotnie zakładanych 6 milionów złotych, możemy dofinansować projekty kwotą 13 milionów złotych. – dodaje Kowalski

O dotacje z programu „Niepodległa” mogły starać się organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury. Spośród wszystkich rywalizujących o dofinansowania z naboru na 2018 rok wyłoniono 218 projektów. Kwota dotacji wahała się od 8 tys. do 150 tys. zł, przy czym średnio jest to 60 tys. zł. Środki z programu „Niepodległa” zostaną przeznaczone przede wszystkim na przygotowanie festiwali, koncertów i wystaw oraz realizację projektów edukacyjnych, wykładów i lekcji tematycznych.

- Największą liczbą przedsięwzięć, które uzyskały dofinansowania może pochwalić się województwo mazowieckie z 52 wnioskami. Na kolejnych miejscach znalazła się Małopolska (33 projekty), Ziemia Łódzka (23 projekty) i Śląsk (19 projektów) – informuje Jan Kowalski.

Dotacje na realizację zwycięskich projektów trafią do beneficjentów po podpisaniu umów z Biurem Programu „Niepodległa”. Szczegółowa lista projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Niepodległa” dostępna jest na stronie www.niepodlegla.gov.pl/dotacje/niepodlegla.
 
 
 
Więcej informacji o Programie Wieloletnim „Niepodległa” można znaleźć na niepodlegla.gov.pl,

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się