18 marca -  Europejski Dzień Mózgu

18 marca - Europejski Dzień Mózgu

18 marca - Europejski Dzień Mózgu

Udostępnij

Dom Wydawniczy REBIS z Poznania poleca w Dniu Europejskiego Dnia Mózgu swoje publikacje traktujące o ciekawych informacjach i problemach związanych z naszym mózgiem.

 1. Wspieraj swój mózg - odmładzaj się Daniel G. Amen

Sekrety młodego wyglądu, samopoczucia i sposobu myślenia na każdy dzień

W książce "Wspieraj swój mózg - odmładzaj się" bestsellerowy autor i wybitny psychiatra dr Daniel G. Amen przedstawia swój łatwy do zastosowania i przeciwdziałający starzeniu program. Dowiesz się m.in.:

Jak poprawić pamięć, nastrój, możliwości koncentracji i zwiększyć zapas energii.
Jak zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera i innych form otępienia.
Co jeść, żeby przedłużyć sobie życie.
Jak zmniejszyć widoczne oznaki starzenia i sprawić, żeby skóra wyglądała piękniej i zdrowiej.
Czym wspomagać mózg po urazach, udarach, wyjściu z nałogu albo zatruciu. Jak zwiększyć szanse na to, żeby żyć dłużej i wyglądać młodziej.
Wykorzystując strategie postępowania zdrowe dla mózgu, szczegółowo przedstawione w tym poradniku, możesz przechytrzyć geny i spowolnić proces starzenia.

Opinia o książce:

Zapiszcie mnie na lepszy mózg. Wszyscy się starzejemy. Ale jeżeli ktoś chce się starzeć, czując się młodziej i pamiętając, gdzie położył okulary, to powinien przeczytać nową książkę doktora Amena. Jest pełna wspaniałych historii i zachęca, żeby zająć się najważniejszą częścią samego siebie. - Bill Cosby

Kilka słów o autorze:

Daniel G. Amen jest psychiatrą, badaczem układu nerwowego, klinicystą i specjalistą badań obrazowych mózgu; laureatem licznych nagród naukowych i literackich. Spośród wielu jego książek REBIS opublikował już Leczenie lęków i depresji oraz Zadbaj o mózg.
 
 
2. Mózg odporny na stres, Melanie Greenberg
 
 
 

Naucz się kontrolować własne reakcje na stres, tak by nie niszczył twojego życia

Nie da się uniknąć rzeczy, które nas stresują, można jednak kontrolować własne reakcje na stres, tak aby nie zdominował on naszego życia. Z tej przełomowej książki, opartej na najnowszych badaniach dotyczących neuroplastyczności mózgu i koncepcji uważności, dowiesz się m.in., jak:

- przezwyciężać pierwotną reakcję mózgu na stres, polegającą na walce, ucieczce lub zamarciu w bezruchu,
- porzucić niezdrowe sposoby radzenia sobie ze stresem (objadanie się, sięganie po używki),
- wypracować zdrowe nawyki łagodzenia napięcia,
- przekształcić negatywne schematy myślowe.

Z tym skutecznym, zawierającym mnóstwo przydatnych technik i ćwiczeń poradnikiem nauczysz się radzić sobie zarówno z poważnymi, jak i codziennymi wyzwaniami i staniesz się szczęśliwszą i zdrowszą osobą.

Opinie o książce:

 Ten poradnik to prawdziwy dar niebios dla osób cierpiących na skutek stresu. - dr Kristin Neff, autorka Self-Compassion

 Gorąco polecamy osobom, które poszukują zdrowych sposobów radzenia sobie ze stresem w pracy i w życiu”.- „Library Journal”

Kilka słów o autorze:

Dr Melanie Greenberg od ponad dwudziestu lat prowadzi praktykę psychologiczną, w której wykorzystuje sprawdzone metody oparte na neuronauce, koncepcji uważności i terapii behawioralno-poznawczej. Jest ekspertką w dziedzinie radzenia sobie ze stresem. Pisze blog Mindful Self-Express dla „Psychology Today”.
 
 
3. Twój mózg bez tajemnic Marc Dingman
 
 
 
 

Rzecz o emocjach, uczuciach, śnieniu i myśleniu

Sen, pamięć, mowa, odczuwanie przyjemności czy strachu - codziennie mamy do czynienia z tymi procesami i emocjami, ale jak mózg je tworzy? Twój mózg bez tajemnic jest zorganizowaną specjalnie dla czytelnika wycieczką po wnętrzu naszej głowy. Zabiera nas na nią neurobiolog Marc Dingman. Dowiemy się z niej, co się dzieje, kiedy mózg nie działa prawidłowo: dlaczego czasem cierpimy na bezsenność, depresję, ADHD, chorobę Alzheimera czy Parkinsona lub wpadamy w uzależnienie. Książka zawiera liczne interesujące przykłady z życia oraz ręczne ilustracje autora.

Książkę czyta się jak zbiór opowiadań detektywistycznych, łączy ona klasyczne przypadki z historii neurologii z odkryciami dokonanymi dzięki najnowszym technologiom. - dr Stanley Finger, emerytowany profesor psychologii i nauk o mózgu Uniwersytetu Waszyngtona w St. Louis, autor Origins of Neuroscience

Recenzje książki Twój mózg bez tajemnic

 Pouczająca, przystępnie napisana i ciekawa książka dla każdego, kto choć w najmniejszym stopniu interesuje się tym, jak pracuje mózg, i chciałby dowiedzieć się więcej, ale nie wie, od czego zacząć. -dr Dean Burnett, autor Happy Mózg i Gupi muzg

 Ta książka przejrzyście wyjaśnia, co naszym zdaniem wiemy o tym najbardziej tajemniczym narządzie. Dingman splata klasyczne studia przypadków z nowoczesnymi badaniami w łatwo przyswajalne rozdziały, tworząc doskonały podręcznik dla początkujących na temat błyskawicznie rozwijającej się dziedziny neuronaukI. - Moheb Costandi, autor Neuroplasticity i 50 Human Brain Ideas You Really Need to Know

 Ta książka to zabawna i pouczająca lektura… Bardzo dużo się nauczyłem i podobnie będzie z tobą! - dr John E. Dowling, profesor badawczy w dziedzinie neuronauki, autor Understanding the Brain: From Cells to Behavior to Cognition

Kilka słów o książce:

Doktor Marc Dingman jest adiunktem na wydziale Biobehavioral Health Uniwersytetu Stanowego Pensylwanii oraz twórcą prezentowanego w serwisie YouTube popularnego cyklu „2-Minute Neuroscience” w ciekawy i przystępny sposób prezentującego odkrycia neuronauki. Photo by: (© Michelle Dingman)
 
 
4. Nigdy dość. Mózg a uzależnienia, Judith Grisel
 
 
Historia nałogów i procesu zdrowienia autorki, ale też omówienie z perspektywy badaczki zmian zachodzących w mózgu i zachowaniu na skutek długotrwałego uzależnienia.

Judith Grisel pierwszy raz upiła się jako trzynastolatka. Niewiele później zaczęła zażywać narkotyki. I tak przeżyła – jak sama twierdzi, cudem – następne dziesięć lat. Przełomem okazało się życzenie szczęścia, które usłyszała w urodziny od swego ojca. Z mocnym i brawurowym postanowieniem, że znajdzie lekarstwo na uzależnienia, poddała się leczeniu, wróciła na studia i zrobiła doktorat w dziedzinie neuronauki.

„Nie ma nic za darmo” – oto motyw przewodni Nigdy dość, świetnie napisanej książki, w której dzieli się nie tylko historią własnych nałogów i procesu zdrowienia, ale też z perspektywy badaczki omawia zmiany zachodzące w mózgu i zachowaniu na skutek długotrwałego uzależnienia. W nowatorski sposób definiuje rolę, jaką substancje psychoaktywne odgrywają w naszym życiu, i rozwija nadzwyczaj trafne przemyślenia co do sposobów, na jakie można walczyć z epidemią uzależnień – jednym z najpoważniejszych problemów medycznych o zasięgu globalnym.

Opinie o książce:

Judith Grisel, specjalistka od neuronauki, która ma za sobą długą historię wychodzenia z nałogu, przytacza wymowne przykłady ze swojej strasznej przeszłości, metodycznie omawiając je na gruncie neurobiologii uzależnień i sprawiając, że czytelnik wgłębia się najbardziej skomplikowane zagadki charakteryzujące rodzaj ludzki. - Paul H. Earley, prezes American Society of Addiction Medicine

Judith Grisel to była narkomanka i alkoholiczka, która jest także naukowcem i ma talent do pisania. Kto lepiej niż ona może nam pomóc zrozumieć, czym jest uzależnienie? Jej książka uczy i porusza – w sposób zrozumiały nawet dla czytelników niebędących specjalistami od neuronauki tłumaczy kwestie naukowe i jednocześnie przytacza dramatyczną prywatną historię uzależnienia. - Martha J. Farah, dyrektor Center for Neuroscience & Society, University of Pennsylvania

Książki o uzależnieniach, które łączą w sobie podejście emocjonalne z poglądami naukowymi, to rzadkość. W Nigdy dość Judith Grisel pokazuje, jak wychodziła z bagna uzależnienia także dzięki pozytywnym reakcjom ludzi jej bliskich, i pod tym względem jej książka ma w sobie pokłady nadziei. - Christopher J. Evans, dyrektor Hatos Center for Neuropharmacology, UCLA

Relacja Judith Grisel z jej własnych uzależnień jest wstrząsająca. Jej książka - przejrzyście i wszechstronnie ujmująca wiedzę o uzależnieniach - również od tytoniu i kofeiny - dobitnie pokazuje, jak wiele jeszcze tajemnic kryje w sobie ludzki mózg, a także dowodzi, że nasza współczesna kultura faworyzująca unik i ucieczkę od bólu jest w istocie stworzona z narzędzi uzależniania. Znakomita lektura dla czytelników, którzy chcą zrozumieć, czym jest uzależnienie. - "Kirkus Reviews.

Kilka słów o autorze:

Judith Grisel jest profesorem psychologii w Bucknell University i międzynarodowym autorytetem w dziedzinie neuronauki. W swoich najnowszych badaniach koncentruje się na różnicach w uzależnieniu od alkoholu kobiet i mężczyzn.
 
5. Uwolnij moc kobiecego mózgu, Daniel G.Amen
 
 
 
Pierwsza książka poświęcona wyłącznie kobiecemu mózgowi!

W tym pouczającym i wyczerpującym opracowaniu dr Daniel Amen pokazuje krok po kroku, jak maksymalnie wykorzystać najwartościowszy kobiecy atut, czyli mózg. Dowiesz się z niej:
• Dlaczego równowaga hormonalna ma decydujące znaczenie dla optymalnej pracy mózgu i jak ją przywrócić oraz utrzymać
• Dlaczego zdrowy przewód pokarmowy jest niezbędny dla zdrowia psychicznego
• Dlaczego musisz uspokoić stale zajęty mózg oraz jak wyzwolić się od lęku, ciągłego podenerwowania, depresji i perfekcjonizmu
• Dlaczego warto leczyć zaburzenia uwagi i jak wspaniale może to wpłynąć na twoje życie seksualne
• Dlaczego aktywność seksualna jest taka ważna w życiu i jak może zwiększyć twoją inteligencję… i zmniejszyć ryzyko chorób otępiennych
• Czy istnieje coś takiego jak „mózg mamy” i jakim może być niezwykłym atutem

Ale to zaledwie ułamek fascynujących informacji zamieszczonych w tej książce. Dzięki nim można nie tylko zmienić swoje życie na lepsze, ale też pozytywnie wpłynąć na życie wszystkich ludzi ze swego otoczenia.

Doktor Daniel G. Amen jest psychiatrą, badaczem układu nerwowego, klinicystą i specjalistą badań obrazowych mózgu; laureatem licznych nagród naukowych i literackich. Ma trzy córki, dwie wnuczki i czternaście siostrzenic. Spośród wielu jego książek REBIS opublikował już Leczenie lęków i depresji, Zadbaj o mózg, Wspieraj swój mózg – odmładzaj się.

Opinia o książce:

 Daniel Amen jest pod każdym względem najpopularniejszym psychiatrą w Stanach Zjednoczonych - „Washington Post”.

 

Kilka słów o autorze:

Daniel G. Amen jest psychiatrą, badaczem układu nerwowego, klinicystą i specjalistą badań obrazowych mózgu; laureatem licznych nagród naukowych i literackich. Spośród wielu jego książek REBIS opublikował już Leczenie lęków i depresji oraz Zadbaj o mózg.
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się