2020 pod znakiem TikToka, Facebook i Instagram w tyle!

2020 pod znakiem TikToka, Facebook i Instagram w tyle!

2020 pod znakiem TikToka, Facebook i Instagram w tyle!

Udostępnij

2020 rok zdecydowanie należał do TikToka! Analiza przeprowadzona w 16 krajach pokazuje, że miesięcznie liczba użytkowników tej platformy podwaja się (w latach 2019-2020: + 94,1%), co czyni ją niekwestionowanym liderem pod kątem dynamiki wzrostu.

Dla porównania, średni przyrost liczby użytkowników w pozostałych pięciu największych aplikacjach społecznościowych plasuje się na poziomie ok. + 11%.
 
Ranking aplikacji społecznościowych
 
W ośmiu z 16 państw, które zostały wzięte pod uwagę w analizie, TikTok jest obecnie aplikacją społecznościową o największej aktywności użytkowników. W Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych wyprzedził nawet Facebooka! Dodatkowe badania sugerują, że wzrost użytkowników i aktywności TikToka prawdopodobnie utrzyma się również w dłuższej perspektywie.
 
Marki zwróciły na to uwagę - ponad 44% marketerów planuje wydać więcej na TikTok w 2021 roku, co czyni go czwartą najbardziej pożądaną platformą i w rankingach wyprzedza nawet Facebooka!
 
 
 
 
 
 
 
Analitycy wskazują, że liczba ta wzrośnie, gdy aplikacja rozszerzy kanały social commerce, co już odniosło sukces w Chinach. Czy inne platformy społecznościowe poczują presję i będą próbowały nadążyć za chińskim gigantem? Niektórzy twierdzą, że TikTok jest przykładem na to jak wygląda ewolucja mediów społecznościowych - wykracza poza ramy Facebooka, zapewniając odbiorcom możliwość kreatywnego i spontanicznego wyrażania siebie.
 
TikTok rośnie dzięki celebrytom
 
Na popularność aplikacji wpływają także aktywności typu HASHTAG CHALLENGE, czyli tworzenie określonego hashtagu promowanego w feedzie TikToka. Poprzez #challenge wyznacza się cele, wskazuje możliwe do zdobycia nagrody i zachęca użytkowników do tworzenia wideo i kontentu pod dany konkurs w oparciu o ścieżkę dźwiękową lub konkretne zadanie. Format cieszy się dużym powodzeniem.
 
Źródło: www.warc.com

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się