2024 Rokiem Czesława Miłosza!

2024 Rokiem Czesława Miłosza!

2024 Rokiem Czesława Miłosza!

Udostępnij

Mam wielką przyjemność ogłosić, że Senat Rzeczypospolitej Polskiej z inicjatywy Wydawnictwa Znak i instytucji partnerskich uchwalił rok 2024 Rokiem Czesława Miłosza.

W 20. rocznicę śmierci pisarza nasze wydawnictwo planuje rozpocząć wydawanie kolekcjonerskiej edycji dzieł jednego z najbardziej znanych polskich pisarzy XX wieku. W najbliższym czasie ukażą się między innymi:

  • Najważniejsze teksty eseistyczne noblisty z przedmowami Olgi Tokarczuk i Timothy’ego Snydera
  • Wybory poezji: w tym Ocalenie – pierwsze wznowienie od 1945 roku oraz dwujęzyczny, polsko-angielski wybór wierszy pt. Zmyślenie albo wielki sen / Fiction or a Long Dream

2024. ROK CZESŁAWA MIŁOSZA

Czesław Miłosz wraca do domu. W 2024 roku Wydawnictwo Znak planuje rozpocząć wydawanie kolekcjonerskiej edycji dzieł jednego z najbardziej znanych polskich pisarzy XX wieku. W przygotowaniu są nowe piękne wydania esejów z przedmowami m.in. Olgi Tokarczuk i Timothy’ego Snydera, wznowienia tomów poetyckich i wiele, wiele więcej. Jest to ogromne przedsięwzięcie, które pozwoli na opublikowanie wszystkich najważniejszych dzieł Miłosza na przestrzeni najbliższych 10 lat.
W 20. rocznicę śmierci chcemy przypomnieć Czesława  Miłosza, którego teksty są interesującą odpowiedzią na współczesne kryzysy i przemiany na świecie. Jego twórczość jest niezwykle aktualna w wielu aspektach: ekologicznym (dialog empatii z naturą), postreligijności, migracji czyrosnącej roli nowych mediów.

Chcemy przywrócić pamięć o  Czesławie Miłoszu. O człowieku broniącym słabszych, poecie bliskim Innemu, buntowniku, rośliniarzu, wielkim polskim uchodźcy, który zdumiewał skalą swojej artystycznej różnorodności.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się