22. Izabelińskie spotkania z książką online

22. Izabelińskie spotkania z książką online

22. Izabelińskie spotkania z książką online

Udostępnij

Od 5 do 7 czerwca odbywać się będą 22. Izabelińskie Spotkania z Książką. Tegoroczna edycja festiwalu będzie się odbywała w całości za pośrednictwem internetu – transmisje spotkań oraz projekcje filmowe będą dostępne na żywo na Facebooku oraz stronie internetowej Festiwalu: planetaizabelin.pl.

“Nasze Spotkania to chyba jedyny festiwal literacki w Polsce odbywający się nieprzerwanie już od 22 lat. Dlatego nie mogliśmy pozwolić, aby złośliwy wirus pokrzyżował nam plany. Zdecydowaliśmy się zorganizować festiwal online. Będzie inny, będzie wymagał od Was większego skupienia i uwagi, nie będziemy mogli siedzieć obok siebie, ale mamy nadzieję, że przez te trzy dni będziemy ze sobą blisko, tyle że online” – informują organizatorzy.

Festiwal rozpocznie się od dyskusji wokół komiksu, a gośćmi będą cenieni autorzy – Berenika Kołomycka, Tomasz Samojlik, Marcin Podolec, Bartek Glaza oraz znawca i popularyzator komiksu Szymon Holcman.

Zaplanowano również Dzień Literatury Szpiegowskiej, z udziałem Vncenta V. Severskiego, Cezarego Harasimowicza i Piotra Niemczyka.  Celem Dnia Literatury Szpiegowskiej jest przybliżenie tego co w literaturze szpiegowskiej wartościowe, a zarazem zwrócenie uwagi na pomysły autorów, których celem jest tylko skomercjalizowanie książki, a nie rzeczywiste oddanie istoty pracy wywiadowczej. Wśród poruszanych tematów znajdzie się również próba odpowiedzi na pytanie co wywiad może zrobić w walce z pandemiami, np. z koronawirusem.

W programie tegorocznego festiwalu znajdą się również spotkania wokół przemian cywilizacyjnych i ekologii, a także warsztaty dla dzieci.

Pomysłodawcą Izabelińskich Spotkań z Książką jest Czesław Apiecionek – znany księgarz i redaktor, a organizatorem Gmina Izabeli (instytucja wykonawcza – Centrum Kultury Izabelin) przy wsparciu marszałka woj. mazowieckiego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się