22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Udostępnij

"Książki są bramą...

...przez którą wychodzisz na ulicę". To właśnie słowa Arturo Pereza Reverte z książki "Królowa Południa" są hasłem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Już po raz 22. na miłośników literatury czeka czterodniowe święto (25-28 października), obfitujące w spotkania z ulubionymi pisarzami, ofertę setek wydawnictw z Polski i zagranicy oraz możliwość zakupu książkowych nowości.

Skandynawski Gość Honorowy

W ubiegłym roku Francja, dwa lata temu Izrael, jeszcze wcześniej Litwa. To kraje - Goście Honorowi kilku poprzednich edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Do tego grona w tym roku dołączy Szwecja. Szczegółowy program atrakcji zostanie przygotowany we współpracy z Ambasadą Szwecji w Warszawie. Z pewnością nie zabraknie inspirujących spotkań, dyskusji i warsztatów poświęconych funkcjonowaniu infrastruktury czytelniczej w Polsce i na świecie. Zwiedzający zanurzą się między innymi w świat literatury dziecięcej - jeden z filarów kultury szwedzkiej. Nie zabraknie również dobrze znanego nam kryminału skandynawskiego, od kilku lat cieszącego się ogromnym uznaniem czytelników.

Małopolskie Forum Bibliotek

Biblioteka w roku 2018. Jaka będzie? Taka sama jak dziś, czy zupełnie inna? Czy będzie potrzebna? Czy zmieści się w telefonie komórkowym? Czy będzie z nami rozmawiać i odczytywać intencje i potrzeby swoich użytkowników na podstawie ich zachowań w sieci? Czy postulowany model Biblioteki 2.0 zostanie zastąpiony przez inny model? Między innymi na te pytania uzyskają odpowiedź uczestnicy Małopolskiego Forum Bibliotek. To wydarzenie, którego bibliotekarzom i księgarzom szczególnie przedstawiać nie trzeba. W tym roku na jeden dzień przeniesie się do EXPO Kraków. 25 października, w ramach trwających wtedy Międzynarodowych Targów Książki - partnera Forum, na uczestników czekają branżowe spotkania, specjalistyczne panele dyskusyjne i inspirujące warsztaty...

I dla dużych i dla małych

Podczas Targów nie zabraknie też atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Na rodziców i ich pociechy czeka specjalnie przygotowana Dziecięca Strefa Warsztatowa. Rozbudowany program zajęć, prowadzonych przez wiele instytucji zapewni różnorodność, dzięki której każdy znajdzie coś dla siebie. Mali czytelnicy nauczą się m.in. pisać wiersze, wezmą udział w warsztatach literackich, plastycznych, ortograficznych i muzycznych oraz spotkają się ze swoimi ulubionymi autorami.

22. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to święto literatury, którego nie można przegapić. Cztery dni wspaniałych spotkań z autorami, ekspertami brranży i czytelnikami, dyskusje o pisarskich niuansach, wystawy oraz projekcje filmów. Do zobaczenia w październiku w EXPO Kraków!

Więcej informacji na : www.ksiazka.kraków.pl

oraz na fanpagu'u: https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/

 

Godziny otwarcia Targów EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9):

25 października 2018 r. (czwartek) godz. 10:00 - 17:00

26-27 października 2018 r. (piątek, sobota) godz. 10:00 - 19:00

28 października 2018 r. (niedziela) godz. 10:00 - 17:00


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się