Jedność - Dzień dziecka
4. Śląskie Targi Książki

4. Śląskie Targi Książki

Zakończyła się czwarta edycja Śląskich Targów Książki w Katowicach!

Udostępnij

Ponad 180 wystawców, blisko 150 autorów, książkowe premiery i bestsellery, spotkania literackie, warsztaty, dyskusje, wymiana książek i atrakcje dla dzieci – łącznie 220 wydarzeń w ciągu trzech dni oraz 28-tysięczna publiczność – tak można w skrócie podsumować  4. Śląskie Targi Książki, które odbyły się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 12-14 października 2018 roku.

Na Targach można było znaleźć nowości i bestsellery wszystkich gatunków literackich, wartościowe książki z zakresu literatury pięknej, faktu, popularnonaukowej i naukowej, poradniki, albumy i komiksy. Znani wydawcy z całej Polski przygotowali niezwykle bogatą ofertę dla dorosłych, młodzieży i dzieci, a obecność antykwariatów sprawiła, że na targach można było się zaopatrzyć także w starsze tytuły.

Do najważniejszych wydarzeń Targów należało spotkanie ze Szczepanem Twardochem i tłumaczem Grzegorzem Kulikiem wokół  premiery śląskiej edycji powieści „Drach”. Premiera pierwszej książki Twardocha, która ukazała się w języku śląskim przyciągnęła tłumy.

Inne katowickie premiery to m.in.: Michał Ogórek z książką „Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców”, Rafał Olbiński z premierą albumu „Olbiński. Ars picturae”, Sabina Waszut z książką „Dobra-noc” czy Andrzej Żak z książką dla dzieci „Kasztanka”.

W tym roku w Śląskich Targach Książki wzięło udział blisko 150 autorów. Z publicznością na trzech scenach spotkali się m.in.: Katarzyna Bonda, Mariusz Czubaj, Łukasz Orbitowski, Jakub Małecki, Ignacy Karpowicz, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Jakub Ćwiek, Ryszard Ćwirlej, Weronika Gogola, prof. Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil, prof. Joanna Papuzińska, Wojtek Miłoszewski, Anna Kańtoch, Andrzej Franaszek, Anna Ficner-Ogonowska, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Katarzyna Surmiak-Domańska, Agnieszka Tyszka, Mikołaj Marcela, Henryk Sawka, Andrzej Saramonowicz.

Spotkania z pisarzami prowadzili: Jerzy Kisielewski, Piotr Dobrołęcki, Szymon Kloska i Marek Przybylik

Jak co roku na najmłodszych i nieco starszych czytelników czekało wiele atrakcji, wśród nich m.in.: Czytelnia pod Sówką oraz warsztaty przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Ostry Dyżur Literacki zorganizowany przez portal czasdzieci.pl. Do wspólnego czytania bajek oraz na warsztaty z ich ilustrowania zaprosiła Fundacja Miasto Słów. Nie zabrakło też licznych spotkań z twórcami książek dla dzieci i młodzieży.

Dziękujemy wszystkim autorom, wystawcom i naszej wspaniałej publiczności!

Zapraszamy na 5. Śląskie Targi Książki do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w dniach 6-8 grudnia 2019 r.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się