27 listopada rozpocznie się XVI. Festiwal Puls Literatury w Łodzi

27 listopada rozpocznie się XVI. Festiwal Puls Literatury w Łodzi

27 listopada rozpocznie się XVI. Festiwal Puls Literatury w Łodzi

Udostępnij

„Wielka migracja” to hasło nawiązujące do roku romantyzmu polskiego, ale i sytuacji współczesnych uchodźców, które będzie tematem przewodnim XVI Festiwalu Puls Literatury. Wydarzenie organizowane przez Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich rozpocznie się w niedzielę.

Na program największego święta literackiego w regionie łódzkim złożą się spotkania, panele dyskusyjne, koncerty i rozstrzygnięcia konkursów – w tym Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina na debiutancką książkę poetycką.

Główną atrakcją dla czytelników będzie z pewnością możliwość spotkania znanych i cenionych autorów: Joanny Bator, Filipa Zawady, Piotra Siemiona, Ewy Winnickiej, Ziemowita Szczerka. Wieczorami będzie można posłuchać koncertów offowych zespołów, m.in. Kirszenbaum – duetu łączącego folkowe i rockowe brzmienia z poetyckimi tekstami.

W dniu Jacka Bierezina – czyli w sobotę 3 grudnia – na scenie wystąpią przedstawiciele łódzkiego środowiska literackiego oraz młodzi poeci z całej Polski. Autorzy przeczytają fragmenty swoich książek oraz porozmawiają o obecnych w nich motywach.

W czwartek, 1 grudnia, rozstrzygnięte zostaną konkursy poetyckie, m.in. konkurs Sułkowskiego oraz Zbigniewa Dominiaka, a następnie odbędzie się wyjątkowe jam session, podczas którego twórcy będą mogli zaprezentować swoje utwory do muzyki Marka Kądzieli.

Jak zwykle ważnym punktem programu będzie wręczenie Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima – jednej z najcenniejszych nagród literackich w Polsce, która przyznawana jest za całokształt dokonań literackich.

W tym roku nominowano do niej troje twórców, którzy reprezentują różne gatunki literackie: Jerzego Jarniewicza, Renatę Lis oraz Michała Witkowskiego. Spotkania z nominowanymi odbędą się 2 grudnia.

Laureat zostanie ogłoszony 4 grudnia podczas Gali Nagrody Tuwima w Monopolis, którą uświetni koncert zespołu Opla Stasiuk Trzaska, łączącego nowoczesność z ludowością.

źródło: PAP, Agnieszka Grzelak-Michałowska

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się