Ogólnopolska Izba Księgarń
Programy ministerialne, Infrastruktura Bibliotek,

Programy ministerialne, Infrastruktura Bibliotek,

300 milionów złotych i 446 bibliotek w ramach programu Infrastruktura Bibliotek

Udostępnij

Infrastrukturę Bibliotek uruchomiono w 2011 roku. Od początku programu – realizowanego od 2015 roku jako Priorytet 2 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – z budżetu państwa przeznaczono na dofinansowania łącznie 300 milionów złotych i wsparto aż 446 bibliotek. Instytut Książki jest operatorem priorytetu.

Celem programu Infrastruktura Bibliotek jest wzmocnienie potencjału i roli bibliotek publicznych. W jego ramach corocznie ogłaszane są nabory wniosków na zadania związane z remontem, przebudową, rozbudową i budową oraz wyposażeniem budynków bibliotecznych w gminach do 50 tys. mieszkańców.

W dniach 25-26 października w gmachu Biblioteki Głównej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyła się konferencja organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich we współpracy z BG WUM z cyklu Biblioteka XXI wieku – nowoczesna architektura, funkcjonalne wyposażenie, pomysłowe aranżacje. Była ona poświęcona wykorzystaniu przestrzeni bibliotecznej. Każdy nowy gmach, przebudowa, rozbudowa lub ponowna aranżacja niesie nowe pomysły, mające zaspokoić bieżące potrzeby, ale też przewidzieć nadchodzące zmiany, dlatego uczestnikami konferencji są bibliotekarze, architekci, specjaliści z branż specjalizujących się w reklamie oraz menedżerowie bibliotek.

W konferencji wziął udział przedstawiciel Instytutu Książki Jakub Pacześniak, który przybliżył program Infrastruktura Bibliotek.

Pełny raport na temat efektów programu znaleźć można tutaj


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się