500 numer „Biblioteki Analiz”

500 numer „Biblioteki Analiz”

500 numerów „Biblioteki Analiz” - trwały element rynku książki

Udostępnij

Ukazał się 500. numer dwutygodnika „Biblioteka Analiz”, czołowego pisma branżowego rynku wydawniczo-księgarskiego. Pismo ukazuje się od 19 lat, pierwszy numer wyszedł 10 stycznia 2000 roku. Wydawcą jest spółka Biblioteka Analiz, zajmująca się badaniem rynku książki, która publikuje również inne pisma i książki oraz prowadzi profesjonalny portal www.rynek-ksiazki.pl.

„Biblioteka Analiz” adresowana jest głównie do pracowników wydawnictw, hurtowni i księgarni, jej celem jest dostarczanie kadrze menedżerskiej szybkiej oraz rzetelnej informacji. W każdym numerze zamieszczane są informacje o wydarzeniach w branży, obszerne wywiady z jej czołowymi przedstawicielami, analizy poszczególnych sektorów rynku, szczegółowe prezentacje firm wydawniczych i dystrybucyjnych. „Biblioteka Analiz” rozprowadzana jest wyłącznie w prenumeracie realizowanej przez wydawcę lub firmy kolporterskie. Pismo jest dostępne również w formie elektronicznej.

Założycielem „Biblioteki Analiz” był Łukasz Gołębiewski, wówczas dziennikarz „Rzeczpospolitej”, znawca i analityk branży książkowej. Kolejnymi redaktorami naczelnymi byli: Renek Mendruń, Kuba Frołow i Paweł Waszczyk. Obecnie redaktorem naczelnym jest Ewa Tenderenda-Ożóg, a w skład zespołu redakcyjnego wchodzą: Paweł Waszczyk i Piotr Dobrołęcki, od początku związany z tym tytułem.

W jubileuszowym numerze „Biblioteki Analiz” zamieszczono wywiad z Łukaszem Gołębiewskim, a także wspomnienia dawnych członków Rady Redakcyjnej – Andrzeja Chrzanowskiego i Piotra Dobrołęckiego, a także Joanna Hetman-Krajewska, ówczesnej dyrektor wydawnictwa Biblioteka Analiz, oraz dziennikarza i krytyka literackiego Tadeusza Lewandowskiego. O pracy nad dwutygodnikiem wypowiadają się też byli redaktorzy naczelni: Renek Mendruń i Kuba Frołow.

W numerze także aktualne teksty: LitRes – nowy gracz wprost z Rosji na rynku dystrybucji e-booków, Księgarnie w centrach handlowych największymi przegranymi, Dyskonty przed tradycyjnym sklepami, Polski rynek magazynowy a rozwój e-commerce, FiKa – wzorcowa kluboksięgarnia oraz Top 10 Nielsen Bookscan.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się