6. Festiwal Literacki „Autorzy i książki” w Białymstoku

6. Festiwal Literacki „Autorzy i książki” w Białymstoku

6. Festiwal Literacki „Autorzy i książki” w Białymstoku

Udostępnij

Natura i jej bliskość stały się głównym tematem 6. Festiwalu Literackiego „Autorzy i książki”, który rozpoczął się w Białymstoku. W programie znalazły się, oprócz spotkań autorskich, także warsztaty i koncerty.

Festiwal potrwa do soboty. Jego organizatorem jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, tam też będą odbywać się spotkania.

„W tym roku celem naszych literackich podróży będzie natura w szerokim ujęciu – odkrywanie przyrody, odnajdowanie harmonii, snucie pięknych opowieści, ale też kształtowanie przestrzeni wokół siebie, a tym samym odkrywanie siebie samego” – powiedział PAP koordynator festiwalu Tomasz Filipowicz z Książnicy Podlaskiej.

Podkreślił, że temat „bliżej natury” wydał się organizatorom niezwykle potrzebny po czasie pandemii i zamknięcia. Ten czas – jak mówił – uświadomił jak bardzo potrzebujemy przyrody, przestrzeni i zieleni.

W programie znalazły się spotkania autorskie, warsztaty i koncerty, które poruszają temat bliskości z naturą, ziołami i zwierzętami.

Festiwal w środę wieczorem rozpocznie spotkanie z aktorką Joanną Brodzik i jej książką „Umami”. Filipowicz powiedział, to opowieść o kulinariach oraz związanych z nią podróżach i doznaniach.

O poezji opowiadać będzie Małgorzata Lebda, poetka i ultramaratonka, która zrealizowała projekt „Czytanie wody: Wisła”; przebiegła od źródła do ujścia Wisły.

Temat roślin leczniczych przybliży Dorota Gnatowska z Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, a o ogrodach opowie znana z programu „Maja w ogrodzie” Maja Popielska.

Będzie można też wziąć udział w warsztatach zielarskich, robienia ekokosmetyków a także białego śpiewu. Festiwalowi towarzyszyć będzie ekobazarek.

Przygotowano też spotkania i warsztaty dla dzieci. Bajkowe spotkania poprowadzi poetka Leonarda Szubzda, a warsztaty komiksowe Tomasz Samojlik, autor książek o przygodach żubra Pompika.

Festiwal zakończy w sobotę wieczorem spotkanie z pisarką Katarzyną Grocholą.

źródło: PAP, Sylwia Wieczeryńska

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się