60 mln zł dotacji dla instytucji z programu Kultura w sieci

60 mln zł dotacji dla instytucji z programu Kultura w sieci

60 mln zł dotacji dla instytucji z programu Kultura w sieci

Udostępnij

W części dotacyjnej programu "Kultura w sieci" rozpatrzono 6 tysięcy wniosków m.in. instytucji kultury, z czego 1,2 tys. otrzyma dotację na łączną kwotę 60 mln zł - poinformował wicepremier, szef MKiDN Piotr Gliński. Koszt całego programu "Kultura w sieci" to 80 mln zł.

"Rząd Polski w czasie pandemii przygotował cały szereg - kilkadziesiąt najróżniejszych form - narzędzi wsparcia dla polskiej kultury, dla ludzi kultury i dla instytucji kultury i dzisiaj ogłaszamy finalizację jednego z tych narzędzi. To jest program Kultura w sieci, czyli przeniesienie działalności artystycznej do sieci, do internetu" - powiedział Gliński, podkreślając, że cały program "Kultura w sieci" został obliczony na 80 mln złotych.

Minister przypomniał, że program "Kultura w sieci" składa się z dwóch komponentów: po pierwsze - dotacji dla instytucji kultury, w tym organizacji pozarządowych, samorządowych instytucji kultury oraz przedsiębiorstw, które pracują na polu kultury, a po drugie - stypendiów m.in. dla artystów.

Program pierwszy, którego wyniki dzisiaj ogłaszamy, wynosił 60 mln zł. To jest rzecz bez precedensu, największy tego typu program w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, specjalnie przygotowany w okresie pandemii" - podkreślił Gliński. Poinformował przy tym, że na część dotacyjną przyszło ponad 6 tys. wniosków, z których po rozpatrzeniu ok. 1,2 tys. uzyskało finansowanie - jak powtórzył szef MKiDN - na łączną kwotę 60 mln zł.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się