Jedność - Wakacje z książkami
J.K. Rowling publikuje w internecie książkę dla dzieci

J.K. Rowling publikuje w internecie książkę dla dzieci

J.K. Rowling publikuje w internecie książkę dla dzieci

Udostępnij

J.K. Rowling, autorka serii o Harrym Potterze, publikuje w internecie książkę dla dzieci pod tytułem „The Ickabog”. Będzie ona dostępna bezpłatnie - poinformowała na Twitterze brytyjska pisarka. Pierwszy rozdział ukazał się we wtorek.

Kolejne rozdziały będą publikowane na stronie theickabog.com codziennie do 10 lipca.

Rowling wyjaśniła na Twitterze, że „The Ickabog” nie jest spin-offem serii o Harrym Potterze.

Jak podała agencja Reutera, Rowling wpadła na pomysł książki „The Ickabog”, kiedy pisała „Harry'ego Pottera”, i zamierzała ją opublikować po „Harrym Potterze i Insygniach Śmierci”. Rękopis „The Ickabog” trafił jednak na strych i pozostał tam przez dekadę.

„Ickabog to opowieść o prawdzie i nadużywaniu władzy” - poinformowała Rowling. „Tematy są ponadczasowe i mogą odnosić się do każdej epoki lub dowolnego kraju” - dodała.

„Pomysł przyszedł mi do głowy ponad dziesięć lat temu, więc nie należy go interpretować jako odpowiedź na cokolwiek, co dzieje się teraz na świecie” - podkreśliła Rowling.

Autorka zdecydowała się opublikować „The Ickabog” za darmo, żeby dzieci, które pozostają w domach albo wróciły do szkoły „w tych dziwnych, niepokojących czasach”, mogły przeczytać tę książkę lub poprosić kogoś o jej przeczytanie. Zachęciła też dzieci do jej zilustrowania.

Rowling zapowiedziała, że jej honoraria zostaną przekazane projektom i organizacjom pomagającym grupom najbardziej dotkniętym Covid-19.

[źródło: PAP]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się