70 tytułów zgłoszono do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

70 tytułów zgłoszono do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

70 tytułów zgłoszono do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego

Udostępnij

70 książek dla dzieci, które ukazały się w ubiegłym roku nakładem 34 wydawnictw, zostało zgłoszonych do 30. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego – podali organizatorzy z biblioteki miejskiej w Oświęcimiu. Rozstrzygnięcie nastąpi w październiku

„Spośród 70 książek 34 wydawnictw tę najlepszą za 2022 wybiorą jurorzy. Swojego faworyta wyłonią także czytelnicy. Wyniki poznamy w październiku” – poinformowała PAP Monika Sobota z oświęcimskiej biblioteki zwanej Galerią Książki.

Jak dodała, tegoroczna edycja nagrody będzie już 30. „Z tej okazji zaprosimy młodych czytelników do udziału w szeregu kreatywnych działań, które rozbudzą w nich zamiłowanie do czytania. (…) Będziemy aktywizować, towarzyszyć z książką, tworzyć, ale przede wszystkim czerpać radość z czytania i dobrze się bawić” – zapewniła Sobota.

W ubiegłym roku na konkurs napłynęły 72 książki. Werdykt jurorów i czytelników był identyczny. Główny laur, którym jest statuetka Koziołka Matołka, otrzymała książka „Już, już!” Katarzyny Wasilkowskiej. Ukazała się nakładem wydawnictwa Literatura.

Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego ustanowiły w 1994 r. Fundacja „Książka dla Dziecka” oraz kwartalnik Guliwer. Od 2004 r. przyznaje ją oświęcimska Galeria Książki. Celem konkursu jest promowanie najlepszych polskich książek dla dzieci, spełniających rygorystyczne kryteria oceny pod względem literackości, przesłania oraz zgodności z radosną wizją twórczości, jaką uprawiał patron.

źródło: PAP, Marek Szafrański

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się