8. Plener „Odkryj książkę na nowo", Murator Expo

8. Plener „Odkryj książkę na nowo", Murator Expo

8. Plener Literacki "Odkryj książkę na nowo" już od 14 czerwca w Szczecinie!

Udostępnij

Już w piątek 14 czerwca rozpocznie się w Szczecinie na Łasztowni ósmy Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo”, który będzie towarzyszył tegorocznym Dniom Morza. Do 16 czerwca na wszystkich miłośników czytania czekać będzie blisko 40 autorów i bogata oferta ponad  40 wystawców. Nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci!

U progu wakacji, w najlepszym czasie do nadrobienia czytelniczych zaległości, miłośnicy książek w Szczecinie będą mogli wybierać spośród kryminałów, reportaży, historii miłosnych, komiksów czy poradników oraz wziąć udział w spotkaniach i zdobyć autografy ulubionych autorów.

Wśród gości m.in.: prof. Jerzy Bralczyk wspólnie z żoną prof. Lucyną Kirwil, Łukasz Orbitowski, Jakub Ćwiek, Magda Stachula, Marta Matyszczak, Piotr Rozmus, Sławomir Koper, Jacek Fedorowicz, Dorota Schrammek i Sylwia Trojanowska, Arkady Radosław Fiedler i Roman Czejarek.

 Ważną częścią Pleneru będzie ogłoszenie laureatki Gryfii – Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki, organizowanej przez „Kurier Szczeciński”. To jedyny taki laur literacki w Polsce – przyznawany wyłącznie pisarkom. Sobota, 16 czerwca, upłynie pod znakiem spotkań ze wszystkimi nominowanymi do tegorocznej nagrody autorkami:  Karoliną Bednarz, Anną Fryczkowską, Katarzyną J. Kowalską, Ulą Ryciak i Agnieszką Szpilą.

 Do wizyty na Plenerze zachęcamy również najmłodszych, którym o legendach Szczecina opowie Małgorzata Duda, a Dariusz Rekosz zaprosi do udziału w warsztatach detektywistycznych. Nie zabraknie też ciekawych spotkań z autorami: Marcinem Szczygielskim, Zofią Stanecką, Małgorzatą Swędrowską oraz Kubą Sosnowskim.

 W niedzielę zapraszamy na pokaz filmowy o Stanisławie Grzesiuku w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Obecni na spotkaniu będą: Izabela Laszuk – wnuczka Stanisława Grzesiuka, Jarosław Wiśniewski – reżyser filmu „Grzesiuk. Ferajna wciąż gra”, Magdalena Zaleska – producentka wykonawcza filmu (Prószyński i S-ka).

Pełny program: http://www.muratorexpo.pl/targi/plener-literacki-w-szczecinie/program/

Więcej informacji na stronie wydarzenia

- na FB: https://business.facebook.com/events/222869235332121/

- http://www.muratorexpo.pl/targi/plener-literacki-w-szczecinie/informacje/

Zapraszamy! Wstęp wolny.


Piątek i sobota (14-16 czerwca) – 11.00-19.00, niedziela (16 czerwca ) – 11.00-17.00.

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a jego współorganizatorem Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się