„Jak nie czytam, jak czytam”,  Instytut Książki

„Jak nie czytam, jak czytam”, Instytut Książki

Prawie pół miliona uczniów czyta w tej chwili książki

Udostępnij

Dziś o 10.00 odbywa się IV edycja najpopularniejszej akcji czytelniczej w Polsce – „Jak nie czytam, jak czytam”. Polega ona na tym, że w całej Polsce zbierają się dzieci i młodzież, by poczytać. Bez przymusu i wielkiej filozofii, w miłej atmosferze, każdy to, na co ma ochotę.

Jedni leżą z koleżankami i kolegami na trawie, młodsi zapraszają rodziców i dziadków, niektórzy organizują całodzienne obchody dla całej miejscowości. Tak czy inaczej, cel jest prosty: odczarowanie czytania, by książka kojarzyła się uczniom z miłym wspomnieniem, a nie obowiązkowymi lekturami.

By złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. By zachęcić tych uczniów, którzy traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszać ich, lecz motywować przykładem.

Organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” wraz z bibliotekami i szkołami. Sprawdź na mapce, czy czytają w twojej okolicy lub byłej szkole: czytamy.org/mapa


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się