9. Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku i Krakowie

9. Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku i Krakowie

9. Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku i Krakowie

Udostępnij

„Na językach!” – oto hasło przewodnie 9. Festiwalu Literatury dla Dzieci, który odbędzie się w tym roku w Gdańsku (20-25 września) i Krakowie (16-20 listopada).

W programie festiwalu znajdą się spotkania i warsztaty z najlepszymi polskimi twórcami książek dla dzieci i młodzieży, a także „Czytanki po zachodzie słońca”, spacer po Stoczni Gdańskiej szlakami pracujących tam niegdyś kobiet, koncert zespołu Czereśnie oraz plenerowa, dwujęzyczna wystawa stworzona na podstawie książki „Co robią uczucia?”.

Wśród gości festiwalu znajdą się m.in.: Justyna Suchecka, Michał Rusinek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Wolny-Hamkało, Tina Oziewicz, Ton Van Anh oraz ilustratorzy, m.in. Piotr Socha, Daniel de Latour, Susie Hammer, Grażka Lange i Agata Królak.

„Festiwal Literatury dla Dzieci to już tradycyjnie program wypełniony wydarzeniami i wrażeniami, na które zapraszamy zarówno rodziny z najmłodszym pokoleniem czytelników, młodzież, ale także nauczycieli, edukatorów, bibliotekarzy i wszystkich zainteresowanych współczesną literaturą dziecięcą” – informują organizatorzy, którymi są: Fundacja Burza Mózgów, Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej, Województwo Pomorskie oraz Nadbałtyckie Centrum Kultury.

Finałowi festiwalu towarzyszyć będzie Gala Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dziecięcej roku.

Szczegółowy program imprezy oraz zapisy na wydarzenia będzie można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu. Organizatorzy zapowiadają, że ogłoszenie tegorocznego programu nastąpi 5 września.

Źródło: Rynek-Ksiazki.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się