Podejmij wyzwanie czytelnicze na lato!

Podejmij wyzwanie czytelnicze na lato!

Podejmij wyzwanie czytelnicze na lato!

Udostępnij

Wakacje to świetny moment na nadrobienie czytelniczych zaległości - podczas urlopu brak czasu nie jest dobrą wymówką! Sięgnij po najnowsze dzieło ulubionego autora lub wróć do tytułów, które od dawna czekają na Twojej półce. Możesz zabrać książkę w podróż lub czytać ...

Dodatkową motywacją będzie wyzwanie czytelnicze. Jakie? Ekspertka z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl przedstawia 6 zadań, które pomogą Ci czytać więcej tego lata. Challenge accepted? 

Wyzwania książkowe kojarzą się z całorocznym zadaniem obejmującym 52 pozycje, po jednej na każdy tydzień w roku. Często zdarza się, że już w pierwszych miesiącach roku brakuje nam czasu i samozaparcia na zrealizowanie postanowień. Wakacyjny challenge nie jest tak wymagający, ale za to równie ciekawy! 
- Książkowe wyzwanie jest dla osób, które chciałyby więcej czytać, ale nie potrafią zdecydować jakie lektury wybrać lub nie mają motywacji. Dobrym sposobem na powrót do czytania jest lista, z której możemy skreślać kolejne pozycje. Na tym właśnie polega nasz letni challenge: sześć zadań na dwa miesiące lata. Oczywiście najważniejsze w nim jest to, aby dobrze się bawić i motywować do czytania siebie i swoich bliskich - mówi Agata Kaczanowska, ekspertka z księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
Oto 6 zadań, składających się na książkową zabawę.

Wybierz książkę z porą roku w tytule

Na wakacje idealnie byłoby wybrać tytuł ze słowem “lato”, jednak inne pory roku także są dozwolone. Możesz wybrać piękną powieść Jenny Han pt. “Tego lata stałam się piękna. Lato. Tom 1”. Świetnym wyborem będzie też “Lato, gdy mama miała zielone oczy”, gdzie autorka Tatiana Ibuleac ukazuje piękną relację matki z synem. Inną wersją tego wyzwania będzie książka z nazwą miesiąca w tytule - sięgnij na przykład po powieść pod tytułem “Pewnej sierpniowej nocy” Victorii Hislop. 

Czytaj w podróży

To zadanie nie tylko dla obieżyświatów - nawet wyjeżdżając niezbyt daleko możesz oddać się lekturze. Miej ze sobą książkę w samolocie, pociągu czy autobusie. Osoby, które czytają w środkach komunikacji inspirują innych - może rozpoczniesz ciekawą znajomość dzięki pogawędce w pociągu? Na wyjazd doskonale sprawdzi się dzieło Delii Owens “Gdzie śpiewają raki”, w którym zachwyt nad przyrodą łączy się z zaskakującym wątkiem kryminalnym. Oczywiście warto poznać dzieła podróżników, które zainspirują do zwiedzania różnych zakątków świata i to niekoniecznie tradycyjnymi środkami transportu. Wybierz książkę Zbigniewa Szwocha “Z wiosłem i wiatrem. Kajakiem po wodach północy”.

Wróć do ulubionej książki sprzed lat

Sięgnij ponownie po lekturę, która kilka lat temu zrobiła na Tobie duże wrażenie. Będzie to okazja do przypomnienia sobie dobrych emocji, które w Tobie wywołała. Być może zauważysz coś, co za pierwszym razem Ci umknęło lub spojrzysz na temat nieco inaczej. Warto też wrócić do książek z dzieciństwa - z pewnością będzie to świetna zabawa. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych sprawdzi się nowe tłumaczenie “Ani z Zielonego Wzgórza”, czyli “Anne z Zielonych Szczytów” autorstwa Lucy Maud Montgomery. Jeśli wybierzesz “Lato muminków” autorstwa Tove Jansson spełnisz także kryterium książki z porą roku w tytule.

Przenieś się do świata fantasy 

Być może nie jest to Twój ulubiony gatunek, a może nawet nie znasz żadnej książki fantasy. Spróbuj poszerzyć swoje horyzonty i dać szansę tego typu lekturom. Z pewnością warto! Jeśli natomiast od lat zaczytujesz się w fantastyce, będzie to dla Ciebie najprzyjemniejsza część naszego wakacyjnego wyzwania. Zacznij od “Diuny” autorstwa Franka Herberta. Jeśli szukasz lektury trzymającej w napięciu sięgnij po cykl “Krew i popiół” Jennifer L. Armentrout.

Znasz już film, poznaj też książkę 

Znaczna część czytelników nie zdaje sobie sprawy, jak wiele dzieł kinematografii powstało dzięki literaturze. Przykładem są takie klasyki jak “Angielski Pacjent”, “Ojciec Chrzestny”, “Małe Kobietki” czy “Życie Pi”. Sprawdź, czy Twój ulubiony film nie jest przypadkiem ekranizacją i zabierz się za czytanie! To świetna okazja do porównania literackiego pierwowzoru z wyobrażeniem twórców filmowych. Podpowiadamy, warto sięgnąć po klasyk pt. “Śniadanie u Tiffany`ego” autorstwa Trumana Capote!

Przeczytaj książkę ze zwierzęciem na okładce

Wiadomo, że książki po okładce się nie ocenia, ale wybrać można! Lektury ze zwierzakami to nie tylko poradniki o wychowaniu domowego pupila, ale też o tematyce przyrodniczej, podróżniczej i piękne obyczajowe powieści. Wybór jest spory, a okładki często często same w sobie są dziełami sztuki. Miłośnikom przyrody i nauki spodoba się “Duchowe życie zwierząt” autorstwa Petera Wohllebena. Fani Joanne K. Rowling będą natomiast zachwyceni magiczną książką “Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. 
Wyzwanie książkowe pozwoli Ci zmotywować się do czytania, a także jest świetną podpowiedzią dla tych, którzy nie potrafią zdecydować, jaką lekturę wybrać. Jeśli nie uda Ci się zrealizować wszystkich 6 zadań, możesz je połączyć - na przykład zabierz w podróż książkę ze zwierzęciem na okładce. Pamiętaj, najważniejsze jest to, by czytanie sprawiło Ci radość podczas wakacji.
 
 
TaniaKsiazka.pl to istniejąca od 2006 roku, prężnie rozwijająca się księgarnia online z siedzibą w Białymstoku. TaniaKsiazka.pl to marka należąca do spółki Glosel. Jej misją jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i poszerzanie grona polskich czytelników. W asortymencie sklepu znajduje się ponad 400 tys. produktów, wśród których dostępne są m.in. książki, gry i zabawki. TaniaKsiazka.pl stale powiększa sieć punktów odbioru zamówień online. Obecnie w całej Polsce jest ich 20, w tym 9 księgarni stacjonarnych i 11 partnerskich lokalizacji, w których można bezpłatnie odebrać przesyłki. Do końca roku firma planuje kilka kolejnych otwarć. Od 2020 roku marka organizuje TargiKsiążki.Online. Ostatnia edycja przyjęła formę festiwalu literackiego WyCzytOn, w którym wzięło udział ponad 3 miliony czytelników.

Marta Komola

źródło: https://goodonepr.prowly.com


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się