Ogólnopolska Izba Księgarń
9. Warszawskie Targi Książki 2018, Stadion Narodowy

9. Warszawskie Targi Książki 2018, Stadion Narodowy

9. Warszawskie Targi Książki za nami – dziękujemy!

Udostępnij

Spółka Targi Książki oraz Murator Expo podziękowali w oficjalnym komunikacie podsumowującym 9. Warszawskie Targi Książki 802 wystawcom z 32 krajów: Afganistanu, Argentyny, Austrii, Bangladeszu, Belgii, Białorusi, Brazylii, Bułgarii, Chile, Chin oraz Tajwanu, Chorwacji, Czech, Francji, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Irlandii, Korei Południowej, Kostaryki, Litwy, Niemiec, Peru, Polski, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, że byli z nami.

Podziękowania należą się Francji - partnerowi specjalnemu 9. WTK. Coroczną obecność francuskich książek i ich wydawców uzupełniła bogata oferta obejmująca spotkania autorskie, wystawę fotografii, pokazy filmu oraz niezwykle bogaty program branżowy skupiony na komiksie.

Cieszymy się, że z oferty edukacyjnej 9. WTK przygotowanej wspólnie z naszymi partnerami skorzystało bezpłatnie blisko 300 przedszkoli i szkół. Oznacza to, że w ciągu dwóch dni (czwartek i piątek) odwiedziło nas w grupach zorganizowanych prawie 9 000 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów wraz z opiekunami.

Dziękujemy bibliotekarzom i księgarzom za skorzystanie z oferty branżowej, którzy dzięki wolnemu wstępowi odwiedzili nas w liczbie 1 300 osób.

Dziękujemy twórcom: autorom, tłumaczom, ilustratorom i innym przedstawicielom świata kultury,  że w liczbie 1 010 stawili się na PGE Narodowym.

Dziękujemy miłośnikom książek i czytania, że spędzili z nami cztery majowe dni, kupując książki, zbierając autografy i biorąc udział w 1 500 pozycji programowych: spotkaniach z autorami, debatach, konferencjach, warsztatach, lekcjach literatury i historii, atrakcjach dla dzieci, wydarzeniach artystyczno-literackich, ogłoszeniach nagród literackich i branżowych, konkursach i wystawach. Cieszymy się, że nowość na 9. WTK - strefy tematyczne: kryminalna, fantastyczna, kultury górskiej i popkultury oraz Meet Point, nowe wydarzenie adresowane do młodych odbiorców, miłośników twórców internetowych i e-sportu – zostały tak dobrze przyjęte przez publiczność.

Cieszymy się i dziękujemy wszystkim, którzy byli z nam! W tym roku pobiliśmy kolejny rekord, od 17 do 20 maja na PGE Narodowym odwiedziło nas ponad 83 500 osób.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się