Ogólnopolska Izba Księgarń
VIII Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza, Drohobycz

VIII Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza, Drohobycz

Rusza VIII Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu

Udostępnij

1 czerwca rozpoczyna się ósma edycja Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu. Organizowana co dwa lata przy współudziale Instytutu Książki impreza jest największym na świecie wydarzeniem poświęconym pisarzowi. W tym roku obejmie ponad sto wydarzeń o charakterze literackim, artystycznym oraz naukowym z udziałem gości z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem Polski oraz Ukrainy.

Polskimi uczestnikami literackiej części festiwalu będą w tym roku Adam Zagajewski, Krzysztof Koehler, Bohdan Zadura, Adam Wiedemann, Jacek Podsiadło, Paweł Huelle, Radka Franczak oraz Olga Tokarczuk. W programie przewidziane zostały także spotkania z Jurijem Andruchowyczem, Ostapem Sływyńskim, Tarasem Prochaśką, Sofiją Andruchowycz, Sjónem i Herkusem Kunčiusem. Wybitni literaturoznawcy, schulzolodzy i tłumacze z całego świata wezmą z kolei udział w sesji naukowej „Bruno Schulz: filozofia, poetyka i inne perspektywy miejsca”.

Przez czas trwania festiwalu w obiektach całego miasta będą się odbywały spektakle teatralne, koncerty, wernisaże i pokazy filmowe. Krótkie przemówienie podczas otwarcia festiwalu wygłosi dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

Głównymi organizatorami imprezy są Polonistyczne Centrum Naukowo-Informacyjne im. Igora Menioka Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Iwana Franki w Drohobyczu, Fundacja „Muzeum i Festiwal Brunona Schulza” w Drohobyczu oraz Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza w Lublinie. Festiwal potrwa do 7 czerwca, a jego szczegółowy program można znaleźć na stronie: brunoschulzfestival.org


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się