Ogólnopolska Izba Księgarń
Grafika ze strony wydawcy

W najciemniejszym kącie

Elizabeth Haynes – W najciemniejszym kącie

Udostępnij

„W najciemniejszym kącie” to znakomity debiut angielskiej autorki Elizabeth Haynes. Książka stała się objawieniem roku w Wielkiej Brytanii, zdobywający tytuł książki roku księgarni Amazon oraz tytuł najlepszego wschodzącego talentu dla autorki.

„W najciemniejszym kącie” to niezapomniany thriller psychologiczny, który zachwyca misternie skonstruowaną intrygą i mistrzowskim budowaniem napięcia. Książka przedstawia wiarygodny obraz chorobliwej obsesji, który na długo pozostaje w pamięci czytelnika.

 

Książka została obsypana nagrodami oraz rekomendacjami od najlepszych współczesnych autorów tego gatunku i jest pozycją obowiązkową dla wszystkich miłośników thrillera psychologicznego na najwyższym poziomie.

 

Nagrody dla książki W najciemniejszym kącie:

 

Tytuł najlepszej książki Amazon 2011

 

Tytuł wschodzącego talentu Amazon 2011

 

Nominacja do nagrody CWA Johna Creaseya Daggera 2011

 

 „Sprawdź czy zamki w drzwiach i oknach są dobrze zamknięte i pozwól, by cię ogarnęła obsesja czytania.”

Karin Slaughter, autorka bestsellerów

 

“Mrożący krew w żyłach thriller, który bez ogródek, choć z wrażliwością, portretuje przemoc w rodzinie i stanowi dogłębną analizę stanu chorobliwej obsesji.”

Rosamund Lupton, autorka bestselleru Siostra

 

„Przejmujący i porywający opis przemocy domowej i jej skutków, który czyta się jednym tchem. Doskonały debiut.”

S.J. Watson, autor bestselleru Zanim zasnę

 

„Haynes przedstawia wstrząsający, do głębi przejmujący opis przemocy domowej, unikając przy tym pogoni za sensacją. Porywająca książka, poruszająca problem, który należy eksponować zawsze i wszędzie.”

Guardian

 

„Trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Autorka odważnie stawia czoła trudnym tematom przemocy domowej i zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. Niewykluczone, że obserwujemy narodziny pisarskiego talentu na miarę Minette Walters. Znakomity debiut.”

Rhian Davies, jurorka nagrody CWA John Creasey Dagger

 

„Znakomity debiut. Powieść wiarygodnie oddaje ból i frustrację towarzyszące zaburzeniom obsesyjno-kompulsyjnym; wzdrygałam się przy każdym kolejnym rytuale Cathy. Autorka doskonale odmalowuje kontrast pomiędzy starym i nowym życiem bohaterki, przekonująco przedstawiając jej obawy przed kolejnym związkiem. Bardzo osobista lektura, oferująca zarazem wiele tematów do dyskusji.”

NewBooks Magazine

 

„Książka, której po pierwszych dziesięciu minutach czytania nie byłam w stanie odłożyć. Gdy tylko doczytałam ją do końca, natychmiast wróciłam znów do początku.”

The Bookbag

 

„Pełna napięcia, zmuszająca do myślenia debiutancka powieść, w której nie brakuje mrocznych scen. Opowieść o obsesji sprawiająca, że po plecach przechodzą ciarki.”

Shotsmag

 

„Intrygujący, świetnie skonstruowany thriller, obfitujący w zaskakujące zwroty akcji, który zadowoli każdego spragnionego wrażeń czytelnika. Haynes przedstawia temat przemocy domowej z wyczuciem, ale i pewnością siebie. Jest autorką, o której usłyszymy jeszcze niejeden raz.”

Bookgroup.info

 

„Fascynująca lektura. Poruszająca, wiarygodna opowieść, której realizmu dodaje przekonujący zwrot akcji.”

Mystery Women

 

„Wydaje się wręcz niewiarygodne, że ta cudownie mroczna i poruszająca powieść to debiut literacki Elizabeth Haynes. Doskonała konstrukcja książki i pomysłowe przeplatanie przeszłości z teraźniejszością do samego końca trzymają czytelnika w napięciu. Nie sposób przewidzieć zakończenia, a fabuła oddziałuje głęboko na psychikę i nie pozwala zasnąć bez sprawdzenia czy drzwi i okna zostały szczelnie pozamykane. To jedna z moich ulubionych książek. Idealny koktajl strachu, paranoi i „nocnych trzasków”, po którym oglądamy się przez ramię w obawie przed własnymi demonami przeszłości. Mroczny świat fikcji kryminalnej zyskał nową utalentowaną pisarkę, której rozwój należy bacznie śledzić. Gorąco polecam.”

Eurocrime

 

„Mrożący krew w żyłach thriller psychologiczny z szybką akcją i dużą dozą realizmu. Autorka wiarygodnie i z wyczuciem przedstawia wpływ ZOK i zespołu stresu pourazowego na ofiary przemocy. Sprawdź czy drzwi są dobrze zamknięte i daj się wciągnąć jednej z najbardziej porywających książek roku!”

Pamreader

 

„Zamienia w kłębek nerwów, przyspiesza puls, strony same się przewracają. Tę książkę czyta się jednym tchem i nie sposób jej odłożyć.”

Bookrambler


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się