Adam Ringer  w  #StudioBookBook

Adam Ringer w #StudioBookBook

Adam Ringer w #StudioBookBook

Udostępnij

Zapraszamy na premierowe spotkanie z Adamem Ringerem współautorem książki "Na podwójnym espresso" (Wydawnictwo Agora).
 
Rozmowę poprowadzi Miłka Skalska.
Adam Ringer, dziecko powojennej Warszawy, zmuszony uciekać z Polski w 1968 roku, emigruje do Szwecji. Mając prawie gotowy doktorat na temat „Solidarności”, rzuca pracę naukową i Uniwersytet Sztokholmski. Wraca po 25 latach do Warszawy, aby zająć się biznesem w wolnej Polsce. Otwiera tym samym kolejny etap swojego bogatego życia.
Po powrocie działa z sukcesem na skalę międzynarodową w wielu branżach: przemyśle paliwowym, lotnictwie wojskowym, transporcie lądowym, ochronie zdrowia, modzie, zostaje armatorem promowym. Jako pierwszy w Europie organizuje na dużą skalę rekrutację, szkolenia i kontrakty dla lekarzy, kierowców, gazowników.
Z czasem jego oczkiem w głowie staje się sieć kawiarni Green Caffe Nero. Pierwszy lokal otwiera z przyjaciółmi w Warszawie w 2003 roku, bo… nie mają gdzie się spotkać przy dobrej kawie. Dziś tych popularnych kawiarni jest ponad siedemdziesiąt i wciąż powstają nowe.
 
Jaka jest tajemnica sukcesu Ringera? Może po prostu ma więcej szczęścia niż inni?
Dowiemy w czasie rozmowy Miłki Skalskiej w  #StudioBookBook.
 
Tutaj czekamy na Ciebie https://www.facebook.com/bookbook.ksiegarnia
 
Kristof Zorde o książce:
 
Przeczytałem tę książkę jednym tchem, do tego z dużą przyjemnością, nie z jednego względu ale co najmniej trzech. Po pierwsze, bo zawiera mnóstwo ciekawej unikalnej informacji. Do takich należy historia o tym, jak hallerczycy wrócili do Polski i zaczęli się trudnić organizowaniem pogromów. Kiedy dotarli do Krakowa, robotnicy z PPS wsparli żydowską samoobronę i wspólnie sprawili napastującym żołnierzom coś, co można określić jako „odwrotny pogrom”. Po drugie, bo jest naszpikowana czymś, co po angielsku nazywa się „anecdotal evidence” a po polsku nie bardzo wiem jak, ale powiedzmy „historyjka”, czy też „ciekawostka”. Jak chociażby ta o człowieku, który z zesłania jechał do Moskwy, aby spotkać towarzysza Stalina. Miał przy sobie wezwanie do Moskwy, kartkę papieru napisaną w imieniu tow. Stalina, która w totalitarnym systemie działała jak wewnętrzny paszport i pozwoliła mu przemieszczać się na przestrzeni wielu tysięcy kilometrów. Bez znaczenia też było to, że był jednym z hierarchów kościoła prawosławnego i na takiego zresztą wyglądał. Tylko, że wtedy nikt się tym specjalnie nie przejmował.
 

Księgarnie BookBook to księgarnie na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych w swoich księgarniach.

Adam Ringer  w  #StudioBookBook
 
21 października, środa, godz. 18:00
 
https://www.facebook.com/bookbook.ksiegarnia
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się