Akcja Czytaj PL nominowana do tytułu Wydarzenie Roku przez lubimyczytac.pl

Akcja Czytaj PL nominowana do tytułu Wydarzenie Roku przez lubimyczytac.pl

Akcja Czytaj PL nominowana do tytułu Wydarzenie Roku przez lubimyczytac.pl

Udostępnij

Ruszyła kolejna edycja największego literackiego plebiscytu w Polsce – w zeszłym roku czytelnicy oddali w nim ponad 117 tysięcy głosów!  Już po raz czwarty internauci wybiorą Książki Roku 2019 lubimyczytać.pl. Obok książek, głosować można także na Wydarzenie Roku – w tej kategorii w finałowej piątce znalazła się akcja Czytaj PL, której partnerem strategicznym jest Instytut Książki.

„Dzięki akcji Czytaj PL czytelnicy pobrali przeszło 130 000 udostępnionych za darmo książek elektronicznych. Każda z 12 publikacji biorących udział w akcji została zilustrowana postacią superbohatera autorstwa docenianego na całym świecie grafika Jana Kallwejta. Czytaj PL ma na celu zwiększanie poziomu czytelnictwa nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Inicjatywa miała międzynarodowy charakter, a do czytania zachęcały plakaty znajdujące się na 4 kontynentach, w tym na Antarktydzie” – piszą organizatorzy plebiscytu.

Prócz Czytaj PL w kategorii Wydarzenie Roku znalazły się: literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk, nazwanie nowo odkrytej planety i gwiazdy – odpowiednio – Pirx i Solaris, sukces „Wiedźmina” i Andrzeja Sapkowskiego, a także przyznanie tytułu Miasta Literatury UNESCO Wrocławiowi.

Pełny zestaw nominowanych we wszystkich trzynastu kategoriach można znaleźć na stronie http://lubimyczytac.pl/plebiscyt, na której także można głosować na ulubione książki i wydarzenia do końca lutego.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się