Album „Tamara Łempicka” - premiera wydawnictwa BOSZ

Album „Tamara Łempicka” - premiera wydawnictwa BOSZ

Album „Tamara Łempicka” - premiera wydawnictwa BOSZ

Udostępnij

Na tę premierę czekano cały rok! Z ogromną przyjemnością informujemy za Wydawnictwem BOSZ, że otrzymali właśnie z drukarni pierwsze egzemplarze albumu „Tamara Łempicka” wydanego we współpracy z prawnuczką artystki Marisą de Lempicką.

Co wyróżnia tę niezwykłą publikację na rynku?

  1. Charakter albumu nie jest typową biografią, powieścią czy wspomnieniami o artystce. Nie jest też katalogiem suchych faktów analizujących twórczość Łempickiej. Jego wyjątkowość polega na tym, że łączy w sobie te wszystkie rodzaje publikacji. Znajdziemy w nim zarówno biografię artystki, wspomnienia o niej, analizę jej życia i twórczości.
  2. Różnorodność tekstów wyróżnia publikację. Pierwszy z nich podejmuje dogłębną i jakże trafną analizę napisaną przez filozofa sztuki, Marię Annę Potocką. Autorka nie ogranicza się do płytkiej syntezy twórczości Łempickiej, lecz wprowadza czytelnika w świat Tamary Łempickiej, w którym życie i twórczość były nierozerwalną jednością.
  3. Dalsza cześć książki to sentymentalna podróż oparta na biografii i wspomnieniach o królowej art déco snuta przez jej prawnuczkę, Marisę de Lempicką.
  4. Kolejny tekst autorstwa również Marisy de Lempickiej odkrywa jak wielki wpływ na dzisiejszy świat nie tylko sztuki, lecz także mody, filmu a nawet gier wideo ma sztuka i życie Tamar Łempickiej.
  5. Wyjątkowość reprodukcji obrazów w naszym albumie bazuje na autentyczności kolorów. Łempicka dobierała kolory ze szczególną troską, bazowała na farbach z naturalnych barwników, które mają mocne i nasycone kolory. Wiele reprodukcji obrazów w innych publikacjach znacznie różni się kolorami od oryginałów i nie oddają w pełni wyglądu obrazów. W naszym albumie dołożyliśmy wszelkich starań, aby zachować autentyczność kolorów , co pomimo zaawansowanej techniki komputerowej jest niezwykle trudne.
  6.  Wybór reprodukcji również nie jest przypadkowy. W albumie oprócz słynnych portretów z lat 20. i 30. znajdą się abstrakcje czy martwe natury, rysunki, szkice a także najmniej znane, późne obrazy artystki.
  7. Kolejną wartością albumu są wyjątkowe fotografie artystki pochodzące z rodzinnego archiwum.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się