X Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej Proza Poetów

X Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej Proza Poetów

Od czwartku X Festiwal Literacki im. Anny Tokarskiej Proza Poetów

Udostępnij

Od 12 listopada do 3 grudnia br. odbędzie się 10. edycja Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów. Wydarzenie organizowane przez Bibliotekę Norwida w Zielonej Górze to jedna z największych w regionie inicjatyw promujących literaturę. Tym razem w całości w formule online.

Anna Urbańska z WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze poinformowała, że na jubileuszową edycję festiwalu złożą się spotkania autorskie z uznanymi prozaikami i poetami, laureatami ogólnopolskich nagród literackich, autorami wielu bestsellerów, dziennikarzami i reporterami, a także z twórcami związanymi z regionem lubuskim.

Wśród gości Festiwalu będą m.in.: Angelika Kuźniak, Magdalena Łucyan, Inga Iwasiów, Marcel Woźniak, Małgorzata Imielska, Łukasz Maciejewski, Barbara Gawryluk czy Jolanta Pytel.

Z uwagi na ograniczenia wynikające z pandemii wszystkie wydarzenia odbędą się online, a festiwal potrwa niemal miesiąc.

12 listopada br. (czwartek) imprezę otworzy promocja antologii twórczości członków Stowarzyszenia Jeszcze Żywych Poetów - „Dotyk słowa”. Książka ukazała się z okazji 25-lecia działalności stowarzyszenia. Wydarzenie odbędzie się na Facebooku Biblioteki Norwida.

Ostatnim akcentem festiwalu będzie 3 grudnia spotkanie w sieci z zielonogórskim prozaikiem Przemysławem Piotrowskim, połączone z promocją jego najnowszej książki „Cherub”.

Szczegółowy program festiwalu jest na stronie internetowej Biblioteki i jej profilu w mediach społecznościowych.

Zgodnie z wprowadzonymi ostatnio obostrzeniami Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze, jej filie i agendy, podobnie jak inne instytucje kultury w kraju, od 7 listopada do 29 listopada br. będą zamknięte.

źródło: PAP, Marcin Rynkiewicz

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się