Dołącz do społeczności Write the Game 2020

Dołącz do społeczności Write the Game 2020

Dołącz do społeczności Write the Game 2020

Udostępnij

Lubisz pisać i chcesz tworzyć autorskie scenariusze do gier komputerowych? Zgłoś się do Write the Game! Nowa, bezpłatna edycja szkoły online rusza w październiku.  Trwa rekrutacja, a szczegóły znajdziesz tutaj: http://bit.ly/WriteTheGame2020

Write the Game to nowatorski, kompleksowy i interdyscyplinarny projekt służący rozwojowi sektora kreatywnego. Celem projektu jest wzmocnienie potencjału, aktywności i integracji branż kreatywnych oraz pobudzenie kreatywności wśród mieszkańców regionu poprzez stworzenie platformy do nawiązywania nowych kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz wykształcenie wśród młodych twórców zasobów wiedzy i kompetencji związanych ze skutecznym funkcjonowaniem w przemyśle gier.

Projekt obejmuje realizację 12-dniowej Wyszehradzkiej Akademii Scenariuszy Gier Komputerowych skierowanej do 25 młodych twórców z Czech, Mołdawii, Polski, Słowacji i Węgier wybranych drogą rekrutacji. W ramach Akademii w Willi Decjusza w Krakowie odbędą się wykłady inspiracyjne, warsztaty scenariopisarskie, własna praca nad stworzeniem Questa, indywidualne spotkania z mentorami oraz wizyty studyjne w najciekawszych krakowskich studiach gier. Projekt rozpocznie się od spotkania z partnerami projektu i najważniejszymi mentorami projektu.

Write the Game to kolejny z wieloletniej serii projektów mających na celu rozwój i promocję twórczości literackiej rozpoczętej w Willi Decjusza w 1995 roku. Projekt wciela w życie misję Stowarzyszenia Willa Decjusza, jaką jest stworzenie miejsca spotkań przedstawicieli różnych dziedzin nauki i kultury, narodowości i obszarów zainteresowań oraz platformy wymiany myśli.

 Partner merytoryczny

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się