Ogólnopolska Izba Księgarń
 Alicja Gęścińska, "Pewnego rodzaju miłość"

Alicja Gęścińska, "Pewnego rodzaju miłość"

Alicja Gęścińska nagrodzona za najlepszy debiut literacki 2016.

Udostępnij

"Pewnego rodzaju miłość" Alicji Gęścińskiej najlepszym debiutem 2016 według boek.be.  Dziś polska premiera książki!

Alicja Gęścińska została uhonorowana De Debuutprijs flamandzką nagrodą literacką, przyznawaną od 1969 roku za najlepszy debiut literacki w kategorii prozy.

Boek.be zrzeszenie ponad 400 księgarni, wydawców oraz importerów książek którego głównym zadaniem jest dostarczanie informacji o aktualnej ofercie niderlandzkojęzycznych książek we Flandrii oraz ich promocji.

Nota o  książce:

Przekład: Małgorzata Diederen-Woźniak, premiera: 11 października 2017

Wydawnictwo W.A.B., seria Don Kichot i Sancho Pansa

Trzy kobiety oraz jeden mężczyzna. Z każdą z nich łączy go pewnego rodzaju miłość.

Przepleciona cytatami, niecodzienna opowieść o codzienności i o miłości, która jest jak życie tyle, że dłuższa. Historia trzech kobiet kochających jednego mężczyznę męża, profesora i ojca.

Autorka opisuje wydarzenia przedstawione z punktu widzenia córki Elżbiety oraz kochanki Anny. Elżbieta, zmagająca się z własnymi uczuciami po śmierci ojca, uwielbianego przez studentów profesora uniwersyteckiego i Anna, belgijska studentka na stypendium w Stanach Zjednoczonych.

Autorka pokazuje mężczyznę oczami kobiet, z których każda kochała go w zupełnie inny sposób. Anna bezgranicznie, namiętnie, z zachwytem słuchała jego wykładów na temat niemieckiej kultury, muzyki, ale także cytatów wygłaszanych w codziennym życiu. Elżbieta przez wiele lat wspólnego życia buntowała się przeciw doskonałości swojego ojca, jego przyzwyczajeniom i jego mądrościom wypowiadanym przy każdej możliwej okazji. Zuzanna była zakochana w doskonałym partnerze i wciąż go kocha, choć próbuje ukryć swoje uczucie za nienawiścią. Czy z tych opowieści można otrzymać portret jednego mężczyzny? Jaki naprawdę był Raymond Vernon?

Kilka słów o autorce:

Alicja Gęścińska, urodzona w 1981 r. Warszawie, w 1988 roku przeniosła się wraz z rodziną do Belgii, gdzie w roku 2012 ukończyła z najwyższym wyróżnieniem studia na Uniwersytecie w Gandawie, a następnie obroniła doktorat z filozofii (rozprawa dotycząca wolności i osoby w filozofii Maxa Schelera oraz Karola Wojtyły). Pewnego rodzaju miłość jest jej debiutem literackim (2016), chociaż wcześniej opublikowała już esej filozoficzny Podbój wolności. Pisała także felietony dla gazet belgijskich. Alicja Gęścińska przez trzy lata mieszkała w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowała na uniwersytecie Princeton i wykładała filozofię polityczną oraz politykę europejską na wydziale Politologii Amherst College. W 2016 wróciła do Belgii. Obecnie prowadzi dla stacji telewizyjnej CANVAS program filozoficzny Wanderlust, w którym odwiedza w różnych miejscach świata myślicieli, artystów, pisarzy i naukowców, żeby rozmawiać z nimi o życiu, wierze i filozofii.


Wizyta autorki w Polsce: 13-16 listopada 2017Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się