Jedność - Wakacje z książkami
Andrzej Mastalerz czyta w radiowej Trójce "Opowiadania" Sławomira Mrożka

Andrzej Mastalerz czyta w radiowej Trójce "Opowiadania" Sławomira Mrożka

Andrzej Mastalerz czyta w radiowej Trójce "Opowiadania" Sławomira Mrożka

Udostępnij

Program 3 Polskiego Radia zaprasza od poniedziałku 14 września na premierową lekturę zbioru „Krótkie, ale całe historie – opowiadania wybrane” Sławomira Mrożka. Fragmenty tych satyrycznych i ponadczasowych tekstów przeczyta w radiowej Trójce znakomity aktor Andrzej Mastalerz. Pierwszy odcinek już dziś o godz. 11.45.

Opowiadania Sławomira Mrożka mają zaś to do siebie, że czytane w którymkolwiek dziesięcioleciu trafiają w sedno aktualnych ludzkich rozterek, wątpliwości, fałszywych czy prawdziwych przekonań, pokazując w sposób zaskakująco oczywisty ich prawdę czy fałsz, a czasem niemożność oddzielenia i przenikanie się jednego z drugim. Wzbudzają w Czytelniku pewność, że wiele z tych spraw i historii przydarzyło się także i jemu lub wokół niego. Właśnie taka jest proza Sławomira Mrożka, takie są jego krótkie, ale całe historie. Cała prawda o nas wszystkich. Wczoraj i dziś” – czytamy w słowie od wydawcy „Krótkich, ale całych historii – opowiadań wybranych”. Te literackie miniatury sprzed kilkudziesięciu lat zaadaptowała na potrzeby radiowej lektury Barbara Marcinik z Programu 3 Polskiego Radia.

W radiowym studiu przy ul. Myśliwieckiej w Warszawie nagranych zostało 20 opowiadań z tego tomu. Pierwszą część, czyli połowę z nich, Trójka wyemituje od poniedziałku 14 września – codziennie, od poniedziałku do piątku. – Powstałe w czasach, o których nie mamy najlepszej opinii, te przenikliwe i przezabawne opowiadania wciąż zachwycają zwięzłą formą. Kto tak dzisiaj potrafi pisać? – pyta Barbara Marcinik.

Lekturą tą Trójka upamiętnia 90. rocznicę urodzin autora (1930-2013). Poniekąd już po raz drugi – już na początku lata przedstawiała korespondencję Sławomira Mrożka z Leopoldem Tyrmandem, włączając się w obchody Roku Leopolda Tyrmanda (100-lecie urodzin).

  • Sławomir Mrożek – „Krótkie, ale całe historie – opowiadania wybrane”. Czyta: Andrzej Mastalerz; muzyka: Łukasz Borowiecki; opracowanie: Barbara Marcinik, Renata Szewczak, Magdalena Trzaska, Kuba Sadowski.
  • Emisja w radiowej Trójce codziennie (od poniedziałku do piątku) o godz. 11.45. Pierwszy odcinek w poniedziałek 14 września.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się