Ogólnopolska Izba Księgarń
"Szkło pod powieką", Anna Jakubowska ps. "Paulinka",

"Szkło pod powieką", Anna Jakubowska ps. "Paulinka",

Anna Jakubowska: Wybieramy lepsze zło, wybierajmy lepsze dobro

Udostępnij

28 marca w BookBok Hoża autorki "Szkło pod powieką", Anna Jakubowska ps. "Paulinka" i Patrycja Bukalska spotkały się z liczną  rzeszą czytelników.

"Paulinka" ma dziś dziewięćdziesiąt jeden lat. W jej życiu odcisnęły piętno wszystkie traumatyczne dla Polaków wydarzenia ubiegłego stulecia. Jaką ojczyznę widzi teraz?
Czeho się boi, skoro przeżyła najgorsze? Dziś jej doświadczenie  i przesłanie są nam wyjątkowo potrzebne. Przestrzega przed okropnościami wojny i zachęca byśmy wybierali lepsze dobro. Na pytanie, z czego jest najbardziej dumna, co jej w życiu wyszło, powiedziała, że wnuk: czyli wnuk i jego żona,. którzy oboje towarzyszyli jej w tym spotkaniu.

Spotkanie prowadziła Weronika Wawrzkowicz. /Roznawiam bo lubię/ Książka "Szkło pod powieką" ukazało się nakładem wydawnictwa Wielka Litera.


Anna Jakubowska ps. Paulinka", we qwrześniu 1939 roku miała dwanaście lat, pamięta to gorące lato i tamte przeżycia. Jej świat runął wtedy po raz pierwszy. Jednak apokalipsą okazało się Powstanie Warszawskie. Kolejny raz spojrzała śmierci w oczy wtrącona do stalinowskiego więzienia. Przez sześć lat uniemożliwiano jej kontakt z małym synkiem. Nie opuściła rąk w latach PRL-u, trafiła do opozycji demokratycznej, działała w "Solidarności". Doczekała upadku komunizmu i ponownie wolnej Polski.

Księgarnie BookBook to 96 księgarni na terenie całej Polski oraz bookbook.pl, gdzie czytelnicy znajdą nowości, bestsellery oraz wyjątkowe oferty promocyjne. W księgarniach miłośnicy książek poznają kilka milionów egzemplarzy od literatury pięknej, poprzez reportaże poradniki, ciekawą ofertę dla najmłodszych i młodych czytelników. Księgarnie Bookbook to także partner wielu inicjatyw wspierających czytelnictwo oraz organizator wydarzeń kulturalnych swoich księgarniach.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się