Baek Heena laureatką ALMA 2020

Baek Heena laureatką ALMA 2020

Baek Heena laureatką ALMA 2020

Udostępnij

 Baek Heena, jedna z najbardziej znanych ilustratorek z Korei, otrzymała nagrodę Astrid Lindgren Memorial Award (ALMA).

 Heena opublikowała trzynaście książek ilustrowanych, które są bardzo popularne w Azji, a niektóre zostały przetłumaczone. W Polsce w 2018 roku nakładem wydawnictwa Kwiaty Orientu ukazała się jej książka „Księżycowy sorbet” (przekł. Edyta Matejko-Paszkowska).

Baek Heena urodziła się w 1971 roku w Seulu, gdzie ma teraz swoje studio w dzielnicy Ichon-dong. Studiowała inżynierię edukacyjną na Uniwersytecie Ewha Womans w Seulu oraz animację w California Institute of the Arts w Stanach Zjednoczonych. Po pracy w reklamie i multimediach dla dzieci zaczęła tworzyć własne książki ilustrowane. Zdobyła wiele nagród za swoją pracę zarówno w Korei Południowej, jak i na arenie międzynarodowej.

Nagroda, w wysokości pięciu milionów koron, przyznawana jest od 2003 roku przez Szwedzką Narodową Radę Kultury autorom i ilustratorom, których praca literacka dla dzieci i młodzieży reprezentuje najwyższe wartości artystyczne i ducha humanistycznego, bliskiego Astrid Lindgren. Laur należy do najbardziej prestiżowych wyróżnień dla autorów książek dla dzieci na świecie.

Na tegorocznej liście nominowanych znaleźli się też kandydaci z Polski: Fundacja Cała Polska Czyta Dzieciom, Iwona Chmielewska, Paweł Pawlak, Małgorzata Karolina Piekarska, Marcin Szczygielski i Józef Wilkoń.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się