Barbara Kingsolver wygrywa Women’s Prize for Fiction 2023

Barbara Kingsolver wygrywa Women’s Prize for Fiction 2023

Barbara Kingsolver wygrywa Women’s Prize for Fiction 2023

Udostępnij

Rok 2023 Barbara Kingsolver będzie mogła zaliczyć do udanych. W maju za powieść „Demon Copperhead” otrzymała Nagrodę Pulitzera, a 14 czerwca nagrodzono ją za tę samą książkę Women’s Prize for Fiction, czyli jednym z najważniejszych wyróżnień literackich, przyznawanym wyłącznie autorkom. Czy polscy czytelnicy mogą się niedługo spodziewać polskiego wydania powieści?

Women’s Prize for Fiction (wtedy jeszcze jako Orange Prize for Fiction) po raz pierwszy wręczono w 1996 roku – laureatką została wtedy Helen Dunmore – doceniono ją za powieść „A Spell of Winter”. W roku 2023, czyli w 28. już edycji, nagrodę tę otrzymała Barbara Kingsolver. Autorce wręczono nie tylko statuetkę Bessie, ale również 30 tysięcy funtów, ufundowane przez anonimowego darczyńcę.

Amerykańska pisarka została tym samym pierwszą osobą w historii wyróżnienia, do której powędrowało ono dwukrotnie – wcześniej stało się tak w roku 2010, gdy nagrodzono jej książkę „The Lacuna”, opowiadającą o mężczyźnie rozdartym między dwoma kulturami i państwami – USA i Meksykiem.

Przeczytaj artykuł:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się