Premiery DW REBIS  z 14 czerwca 2023

Premiery DW REBIS z 14 czerwca 2023

Premiery DW REBIS z 14 czerwca 2023

Udostępnij

Dom Wydawniczy REBIS  informuje, iż wczoraj trafiły do księgarń:

- Katedra, Ben Hopkin

- Olśnienie, Poul Anderson

 1.Katedra, Ben Hopkins

Nota o książce:

Książka roku 2021 według „Sunday Timesa”, „New York Timesa”

Jedna z najlepszych powieści historycznych, jakie czytałem. - Dan Jones, autor bestsellerów Templariusze, Krzyżowcy, Świt królestw

Pierwsza połowa XIII wieku. W Hagenburgu trwa wielka przebudowa katedry. W cieniu monumentalnej budowli tętni życie. Wszyscy, od biskupiego skarbnika, przez miejskich kupców, utalentowanych mistrzów kamieniarskich, po miejscową społeczność żydowską, pozostają pod jej przemożnym wpływem wykraczającym poza kwestie duchowe i artystyczne.

Zaskakujące koleje losów skarbnika Eugeniusa von Zaberna, uparcie spełniających marzenia braci Schäfferów i ich przedsiębiorczej siostry Grete, żony kupca, barona von Kronthala zakochanego w córce heretyka oraz wyjątkowego żydowskiego chłopca Judla ben Icchaka tworzą barwną mozaikę życia ówczesnego społeczeństwa. Walka o władzę i wpływy między Kościołem a możnymi, płonące stosy heretyków, watykańskie i dworskie intrygi, polityczne stronnictwa i ekonomiczne interesy, skrywane miłości… Wszystko to sprawia, że miłośnicy prozy Umberta Eco, Hilary Mantel i Kena Folletta będą zachwyceni atmosferą i żywymi postaciami Katedry Bena Hopkinsa.

Opinie o książce:

Ambitna i satysfakcjonująca […] głęboko ludzkie spojrzenie na średniowieczne miasto, z gwałtownymi starciami i wielkimi namiętnościami – lektura porywająca niczym monumentalna katedra w jej centrum. - „Publishers Weekly”

Misterny splot polityki, religii i burzliwych ludzkich namiętności. - „The Sunday Times”

Nieuniknione są porównania z bestsellerowymi Filarami Ziemi Kena Folletta. Debiut Hopkinsa jest świetny, pięknie napisany, z głębokim wglądem w ludzką naturę i chęć służenia zarówno Bogu, jak i mamonie. - „The Times”.

Kilka słów o autorze
 
Ben Hopkins (ur. 1969 w Hongkongu) jest scenarzystą i reżyserem. Jego filmy zdobywały nagrody na festiwalach w Berlinie, Locarno i Hot Docs w Toronto. Absolwent Royal College of Arts, zawsze chciał być pisarzem. Za pierwszą sztukę, którą wyreżyserował jako osiemnastolatek, otrzymał prestiżową nagrodę The Oxford Dramatic Society. Katedra to jego błyskotliwy, napisany z epickim rozmachem debiut powieściowy.
 
Tytuł: Katedra
Tytuł orygniału; Cathedral
Autor: Ben Hopkins
Przekład: Maja Justyna
Seria: Powieść historyczna
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania, Poznań, premiera: 13 czerwca 2023
Wydanie: I
Objętość: 612 stron
Format:135x215
Oprawa miękka: broszura klejona ze skrzydełkami
ISBN:978-83-8338-040-7
Cena katalogowa: 59,90 zł
Cena u Wydawcy: 44,92 zł 59,90 zł oszczędzasz 25%
 
 
 
2. Olśnienie, Poul Anderson
 
Nota o książce:
 

Przetłumaczona na kilkanaście języków, uznana przez autora za jedną z pięciu najlepszych, jakie wyszły spod jego pióra.

Jeden z gigantów science fiction […] często się zastanawiałem, czy Olśnienie, przewidujące zachowania Homo tzw. sapiens, nie należy do gatunku non-fiction.  -Arthur C. Clarke

Nota o książce:

Pewnego dnia zatrzaśnięty w pułapce królik nagle pojął, jak się z niej wydostać. Znudzony tabliczką mnożenia chłopiec, bazgrząc na kartce esy-floresy, „odkrył” rachunek różniczkowy. Gospodyni domowa uświadomiła sobie, że jej życiu brak głębszego sensu, a w ośrodkach naukowych aż się zagotowało od nowych koncepcji i rewolucyjnych wynalazków…

Ziemia po raz pierwszy od kilkudziesięciu milionów lat wyszła z kosmicznego pola spowalniającego aktywność neuronową. Co czeka planetę, na której każda żywa istota doświadcza gwałtownego rozwoju inteligencji?

Kilka słów o autorze:

Poul Anderson (1926–2001) urodził się w Pensylwanii w rodzinie imigrantów z Danii. Ukończył fizykę na University of Minnesota, poświęcił się jednak literaturze. Mistrz science fiction i fantasy, pisał także kryminały i powieści historyczne. Ceniony za erudycję i poczucie humoru, wielokrotnie wyróżniany nagrodami Hugo i Nebula. Przewodniczący Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i Fantasy, uhonorowany przez nie tytułem Wielkiego Mistrza za wielkie zasługi dla tych gatunków literackich.
 
Tytuł: Olśnienie
Tytuł oryginału: Brain Wave
Autor: Poul Anderson
Przekład: Martyna Plisenko
Seria: s-f
Wydawca: Dom Wydawniczy REBIS
Miejsce i rok wydania: Poznań, premiera: 13 czerwca 2023
Wydanie: I
Objęość: 216
Format: 135 x 215 cm
Oprawa: całopapierowa
ISBN: 978-83-8338-019-3
Cena katalogowa: 44,90 zł
Cena u Wydawcy: 31,43 zł oszczędasz 30%
 
Podoba mi się, kupuję:

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się