Bartek Koziczyński czyta swoją książkę w Czwórce

Bartek Koziczyński czyta swoją książkę w Czwórce

Bartek Koziczyński czyta swoją książkę w Czwórce

Udostępnij

Gdyby sezon wiosna-lato 2020 przebiegał normalnie, w świecie mody upływałby pod znakiem powrotu lat 90. Radiowa Czwórka wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy pamiętają kolorową dekadę i tym, którzy się nią inspirują: od 27 kwietnia Bartek Koziczyński będzie czytał wybrane hasła ze swojego leksykonu „333 popkultowe rzeczy... Lata 90.

Bartek Koziczyński, dziennikarz radiowej Czwórki, autor m.in. książki o Red Hot Chili Peppers i leksykonu o popkulturze PRL-u, od poniedziałku 27 kwietnia zaprasza w nostalgiczną podróż po latach 90. O godz. 10.45 będzie czytał i komentował wybrane hasła ze swojej książki „333 popkultowe rzeczy... Lata 90.”. A te hasła to: osoby, filmy, piosenki, slogany reklamowe, seriale, kreskówki, moda, które wpłynęły na nasze myślenie, styl, sposób mówienia. Będą więc i buty z diodami, i musical „Metro”, i „Trzynasty posterunek”.

Lata 90. to także liczne objawienia technologiczne: Windows, GPS, SMS-y, płyty CD, odtwarzacze MP3, cyfrowe aparaty, PlayStation – wszystko to, bez czego dziś nie wyobrażamy sobie życia. To wtedy wystrzelono teleskop Hubble’a, sklonowano owcę Dolly, a świat stał się nagle globalną wioską dzięki rozwojowi Internetu i telefonii komórkowej.

W Polsce Andrzej Sapkowski napisał sagę o Wiedźminie, Władysław Pasikowski dialogami z „Psów” nie tylko wyznaczył nowe filmowe standardy, ale wszedł do polszczyzny, a „Młode Wilki” Jarosława Żamojdy biły kasowe rekordy. Varius Manx z Anitą Lipnicką zdobywali laury za piosenkę „Zanim zrozumiesz”, a „Teksańskiego” grupy Hey przy ogniskach śpiewali wszyscy. To także czasy Kalibra 44, ale i niezwykłej popularności disco polo.

Bartek Koziczyński wskrzesi fascynujące zjawiska tamtych czasów w audycji „Stacja Kulturacodziennie od poniedziałku do piątku o godz. 10.45.

***

Czwórki można słuchać na stronie www.czworka.online, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Player Polskie Radio.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się